×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Datong, spray do nosa, przeciw chrapaniu, 20 ml
Datong, spray do nosa, przeciw chrapaniu, 20 ml
33.99 zł

Datong, spray do nosa, przeciw chrapaniu, 20 ml

Datong, spray do nosa, przeciw chrapaniu, 20 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Datong - zastosowanie i działanie

Skład:

gliceryna 0,9% chlorek sodu (tzw. sól fizjologiczna) Dioscorea opposita Zingiber officinale

Postać:

aerozol

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Otolaryngologia

Działanie:

nawilżające

Wskazania do stosowania:

Ograniczanie natężenia chrapania i częstości jego występowania.

Dawkowanie:

Datong należy stosować przed snem po 2-3 dawki do każdego otworu nosowego. Wstrząsnąć przed użyciem. Oczyścić nos. Po podaniu całej dawki odchylić na chwilę głowę do tyłu spokojnie wdychając powietrze nosem celem ułatwienia dotarcia preparatu do podniebienia miękkiego i gardła. Nie pić i nie jeść po podaniu. W przeciwnym razie ponownie zastosować preparat. Po otwarciu należy zużyć w ciągu dwóch miesięcy. Datong przeznaczony jest dla osób dorosłych. Opakowanie wystarcza na 50 dni przy codziennym stosowaniu.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Zaleca się też zasięgnięcie porady lekarskiej w przypadku stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Nie istnieją żadne przeciwskazania związane ze stosowaniem preparatu Datong, lecz u osób nadwrażliwych, jak przy każdym preparacie  podawanym donosowo, może wystąpić krótkotrwałe pieczenie błony śluzowej nosa w przypadku zbyt gwałtownego wdychania powietrza nosem bezpośrednio po podaniu preparatu.

Opis

Datong jest wyrobem medycznym zmniejszającym natężenie i częstotliwość chrapania, prowadząc w konsekwencji do skutecznego zapobiegania chrapaniu. Datong aplikowany jest bezpośrednio do nosa, co umożliwia ergonomiczne i ułatwiające dozowanie opakowanie.

Skład

Dioscorea opposita, Zingiber officinale, Glycerin, Methylparaben, Propylparaben, Sodium benzoate, Sodium chloride, Purified water. Preparat zawiera do 1,5% alkoholu etylowego.

Działanie

Istota działania preparatu Datong, to silne i trwałe nawilżanie błony śluzowej nosa, podniebienia miękkiego oraz gardła. Szczególne znaczenie mają używane w produkcji Datonga zioła. Występujące w nich grupy związków, które poza nawilżaniem błony śluzowej mają także działanie zapobiegające jej wysychaniu.

Sprawia to, że nie dochodzi do odpowiedzialnych za słyszane jako chrapanie wibracji tkanek miękkich podniebienia miękkiego i gardła. W konsekwencji dochodzi do poprawy jakości oddychania w czasie snu, ustępują występujące nagminnie u chrapiących po przebudzeniu bóle gardła, a także uczucie zmęczenia.

 

  • Pochrzyn chiński (Dioscorea opposita, Chinese Wild Yam) – stanowi żywność i równocześnie  stosowana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej. Nie są znane działania niepożądane jak również interakcje związane z  konsumpcją lub terapią.
  • Imbir (Zingiber officinale) – to przyprawa kuchenna i roślina lecznicza, od ponad 2500 lat stosowana jest m.in. w leczeniu chorób układu oddechowego.
  • Gliceryna (Glycerin) – składnik o działaniu nawilżającym. 
  • Sól fizjologiczna (Natrium Chloratum) – składnik o działaniu nawilżającym.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Datong należy stosować przed snem po 2-3 dawki do każdego otworu nsowego. Aby uzmysłowić Państwu jak łatwe jest stosowanie preparatu Datong podajemy listę czynności z tym związanych:

 

  •  Wstrząsnąć przed użyciem.
  •  Oczyścić nos.
  • Po podaniu całej dawki odchylić na chwilę głowę do tyłu spokojnie wdychając powietrze nosem celem ułatwienia dotarcia preparatu do podniebienia miękkiego i gardła. 
  • Nie pić i nie jeść po podaniu. W przeciwnym razie ponownie zastosować preparat.

     

Producent

GAMMA S.C.
Mory 8
Warszawa
Cechy produktu