Solcoseryl, pasta do stosowania w jamie ustnej, 5 g
Solcoseryl, pasta do stosowania w jamie ustnej, 5 g
30.99 zł

Solcoseryl, pasta do stosowania w jamie ustnej, 5 g

Solcoseryl, pasta do stosowania w jamie ustnej, 5 g
30.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustne.

Skład

Substancjami czynnymi leku są bezbiałkowy dializat z krwi cieląt (2,125mg na 1g pasty) i polidokanol (10mg na 1g pasty).
Inne składniki leku to: metyl parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karmeloza sodowa, mentol, olejek mięty pieprzowej, żelatyna, pektyna, polietylen, parafina ciekła.

 

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.
Zazwyczaj jest stosowany w nastepujący sposób:
Pasek pasty o długości ok. 0,5cm nakłada się cienką warstwę na zmienione chorobowo miejsce od 3 do 5 razy na dobę.
Lek należy stosować aż do ustapienia objawów. Szczególnie korzystne jest stosowanie przed snem.
Pasty nie należy wcierać ani rozcierać. Aby dobrze przylegała należy nakładać ją suchym palcem, a miejsce na które ma być podana należy wcześniej wysuszyć. Lek tworzy błonę ochronną, która długo przylega do błony śluzowej jamy ustnej chroniąc ją przed podrażnieniem w trakcie spożywania pokarmów.

Działanie

Substancjami czynnymi leku Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej są: wolny od antygenów białkowy dializat z krwi cieląt i polidokanol, bezbiałkowy dializat ilość substancji dostarczających komórkom energii. Ponadto aktywuje transport tlenu i substancji odżywczych do komórek oraz ułatwia ich przyswajanie. Dzięki temu ułatwia procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie komórek i przyśpiesza odnowę tkanek.
Polidokanol działa znieczulająco i powoduje szybkie i trwałe ustąpienie bólu. Podłoże pasty pod wpływem działania śliny i wydzielin pochodzących z rany tworzy elastyczną błonę przylegającą do zmienionej chorobowo powierzchni błony śluzowej chroniąc ją przed podrażnieniem w trakcie spożywania pokarmów.

Wskazania

Lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej stosuje się:

  • w bolesnych oraz zaplanych schorzeniach błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł i warg: aftach, ragadach (rozpadlinach), opryszczce wargowej, zapaleniu dziąseł, zapaleniu tkanki przyzębia, zapaleniu jamy ustnej.
  • w bólach uciskowych spowodowanych przez protezy dentystyczne
  • w bólach występujących w trakcie wyrzynania się zębów mądrości
  • jako opatrunek po takich zabiegach jak: nałożenie koronki, łyżeczkowanie i usunięcie zęba oraz po założeniu protez bezpośrednich.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Solcoseryl w przypadku:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, polidokanol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Solcoseryl w postaci do stosowania w jamie ustnej
  • jeśli pacjent jest dzieckiem

Szczególną ostrożność podczas stosowania leku Solcoseryl należy zachować gdy u pacjenta występuje ostre zakażenie w obrębie zmiany chorobowej (wówcza, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub stomatologa, który zaleci odpowiednie leczenie).
Leku nie należy podawać do wnętrza ran, które mają być leczone przy użyciu szwów adaptacyjnych głębokich.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne - w razie ich wystąpienia należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylo parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Lek nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Producent

MEDA PHARMA
Al. Jana Pawła II 15
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Solcoseryl (pasta do stosowania w jamie ustnej) - zastosowanie i działanie

Skład:

dializat z krwi cieląt

Postać:

pasta do stosowania w jamie ustnej

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek

Wskazania:

Stan zapalny błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł, warg, afty, opryszczka wargowa, bolesne ząbkowanie.

Dawkowanie:

Doustnie. Cienką warstwę pasty należy nałożyć na chorobowo zmienioną błonę śluzową jamy ustnej. Preparat należy stosować po posiłkach i przed snem. Pasty nie należy rozcierać.