InVag, kapsułki twarde, dopochwowe, 7 szt.
29.99 zł

InVag, kapsułki twarde, dopochwowe, 7 szt.

InVag, kapsułki twarde, dopochwowe, 7 szt.
29.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

inVag to nowoczesny probiotyk stosowany w celu przywrócenia lub uzupełnienia flory bakteryjnej pochwy oraz utrzymania właściwego pH pochwy.

inVag jest polecany kiedy potrzebne jest rozwiązanie problemów intymnych w tym odbudowa mikroflory pochwy, zwłaszcza po leczeniu antybiotykami, szczególnie dopochwowymi.

Skład

Substancją czynną leku są żywe pałeczki bakterii kwasu mlekowego:
25% Lactobacillus fermentum 57A,
25% Lactobacillus plantarum 57B,
50% Lactobacillus gasseri 57C,
w ilości nie mniej niż 109 CFU (jednostka tworząca kolonię) na kapsułkę.

Ponadto lek zawiera: odtłuszczone mleko w proszku, sacharozę, sodu L-glutaminian, laktoza jednowodna, magnezu stearynian oraz składniki kapsułki: żelatyna i tytanu dwutlenek.

Dawkowanie

1 kapsułka na noc przez tydzień. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. W razie potrzeby, leczenie można powtarzać, ale po skontaktowaniu się z lekarzem.

Działanie

Działanie inVag polega na utrzymywaniu równowagi mikrobiologicznej w obrębie układu moczowo-płciowego i na zapobieganiu rozwojowi zakażeń.
W badaniu klinicznym udowodniono, że lek inVag jest bezpieczny a bakterie wchodzące w jego skład kolonizują nabłonek pochwy.

Wskazania

Lek zaleca się stosować:

  • w zapobieganiu infekcjom układu moczowo-płciowego

  • wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych pochwy (zakażenia pochwy),

  • w trakcie i po leczeniu antybiotykami, innymi lekami przeciwbakteryjnymi i (lub) przeciwgrzybiczymi

  • w leczeniu upławów

  • w okresie klimakterium oraz po połogu

  • profilaktycznie we wszelkich sytuacjach, w których dochodzi do zaburzenia równowagi flory pochwy (np. niewłaściwe przyzwyczajenia higieniczne, antykoncepcja)

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli u pacjentki stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Często (występuje u 1 do 10 na 100 pacjentek):

  • upławy, świąd, pieczenie, ból w podbrzuszu, plamienie, obrzęk i zaczerwienienie warg sromowych, zaczerwienienie na szyjce macicy
  • częste oddawanie moczu, parcie na mocz
  • przeziębienie
  • bóle głowy

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

InVag - Lactobacillus fermentum 57A,  Lactobacillus plantarum 57B, Lactobacillus gasseri 57C - zastosowanie i działanie

Skład:

Lactobacillus Fermentum 57A Lactobacillus plantarum 57B Lactobacillus gasseri 57C

Postać:

kapsułki dopochwowe

Kategoria:

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

odtwarza właściwą florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Zapobieganie infekcjom układu moczowo-płciowego. Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych pochwy (zakażenia pochwy). W trakcie i po leczeniu antybiotykami, innymi lekami przeciwbakteryjnymi i (lub) przeciwgrzybiczymi. W leczeniu upławów. W okresie klimakterium oraz po połogu Profilaktycznie we wszelkich sytuacjach, w których dochodzi do zaburzenia równowagi flory pochwy (np. niewłaściwe przyzwyczajenia higieniczne, antykoncepcja).

Dawkowanie:

Dopochwowa. 1 kapsułka dopochwowa na noc przez tydzień. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie. W razie potrzeby leczenie można powtórzyć, ale po konsultacji z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Możliwe skutki uboczne:

Upławy, świąd, pieczenie, ból w podbrzuszu, plamienie, obrzęk i zaczerwienienie warg sromowych, zaczerwienienie na szyjce macicy, częste oddawanie moczu, parcie na mocz, przeziębienie, bóle głowy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na któryklowiek ze składników leku, ciężkie zaburzenia układu odpornościowego. Gdy przyjmujesz inne leki. Działanie leku inVag może być mniej skuteczne w czasie jednoczesnego stosowania z sulfametoksazolem i/lub środkami pleminkobójczymi zwierajacymi nonoksynol-9. Szczepy wchodzące w skład produktu są wrażliwe na penicylinę, ampicylinę, gentamycynę, klindamycynę, chloramfenikol i tetracyklinę i dlatego w czasie stosowania tych substancji działanie inVag może być nieskuteczne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Możliwość stosowania preparatu inVag w okresie ciąży oraz karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.