Thealoz, krople do oczu, 10 ml
29.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Thealoz, krople do oczu, 10 ml

Thealoz, krople do oczu, 10 ml
29.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

THEALOZ jest jałowym, nie zawierającym środków konserwujących, izotonicznym, wykazującym neutralny odczyn pH roztworem, przeznaczonym do stosowania do oczu.

Skład

Trehaloza: 3 %, chlorek sodu, trometamol, kwas chlorowodorowy, woda do wstrzykiwań.

Nie zawiera środków konserwujących.

Działanie

Głównym składnikiem preparatu jest trehaloza - substancja występująca w organizmach wielu roślin i zwierząt przystosowanych do przetrwania w ekstremalnie suchym środowisku.

Właściwości fizykochemiczne trehalozy zapewniają jej działanie ochronne, antyoksydacyjne i poprawiające uwodnienie tkanek. Z tych powodów trehaloza jest kluczowym elementem mechanizmu anhydrobiozy obswerwowanego u mikroorganizmów (stanu umożliwiającego przetrwanie w warunkach skrajnego odwodnienia).

Trehaloza wykazuje zdolność do ochrony i stabilizowania błon komórkowych przez zapobieganie przemianom białek i degradacji lipidów. Wykazuje również działanie antyoksydacyjne.

Wskazania

THEALOZ jest polecany w przypadkach objawów suchego oka (dyskomfort, kłucie, podrażnienie) i zmęczenia oczu spowodowanego przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, suche, gorące powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

THEALOZ nie zawiera środków konserwujących, w związku z czym może być stosowany przez użytkowników soczewek kontaktowych. Preparat zapewnia natychmiastowy komfort użytkowania soczewek w ciągu dnia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 kropla do każdego oka tak często, jak to jest potrzebne w ciągu dnia. THEALOZ może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.

  • przed wkropleniem preparatu należy starannie umyć ręce
  • unikać dotykania powiek bądź powierzchni oka zakraplaczem, zwłaszcza jeżeli istnieje przypuszczenie infekcji oka
  • zakroplić jedną kroplę do dolnego worka spojówkowego, odchylając lekko dolną powiekę i patrząc w górę; po użyciu zakręcić butelkę.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu THEALOZ, jeśli stwierdzono alergię na jeden ze składników.

Uwagi

Nie stosować dłużej niż 8 tygodni po pierwszym otwarciu.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Zaleca się 10 minut przerwy pomiędzy zastosowaniem dwóch różnych preparatów do oczu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 904 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Thealoz - zastosowanie i działanie

Skład:

trehaloza

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Objawy suchego oka (dyskomfort, kłucie, podrażnienie) i zmęczenie oczu spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, suche, gorące powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla do każdego oka tak często, jak to jest potrzebne w ciągu dnia. Krople mogą być także stosowane w trakcie używania soczewek kontaktowych. Aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność działania preparatu, należy przed każdym zakraplaniem umyć starannie ręce i podczas wkraplania nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka, powiek, rąk i innych przedmiotów. Preparat należy wkraplać do worka spojówkowego pod lekko odchyloną palcem dolną powiekę. Uwaga! Po pierwszym otwarciu opakowania nie stosować dłużej niż 8 tygodni. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY