Thealoz, krople do oczu, 10 ml
Thealoz, krople do oczu, 10 ml
31.99 zł

Thealoz, krople do oczu, 10 ml

Thealoz, krople do oczu, 10 ml
31.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

THEALOZ jest jałowym, nie zawierającym środków konserwujących, izotonicznym, wykazującym neutralny odczyn pH roztworem, przeznaczonym do stosowania do oczu.

Skład

Trehaloza: 3 %, chlorek sodu, trometamol, kwas chlorowodorowy, woda do wstrzykiwań.

Nie zawiera środków konserwujących.

Działanie

Głównym składnikiem preparatu jest trehaloza - substancja występująca w organizmach wielu roślin i zwierząt przystosowanych do przetrwania w ekstremalnie suchym środowisku.

Właściwości fizykochemiczne trehalozy zapewniają jej działanie ochronne, antyoksydacyjne i poprawiające uwodnienie tkanek. Z tych powodów trehaloza jest kluczowym elementem mechanizmu anhydrobiozy obswerwowanego u mikroorganizmów (stanu umożliwiającego przetrwanie w warunkach skrajnego odwodnienia).

Trehaloza wykazuje zdolność do ochrony i stabilizowania błon komórkowych przez zapobieganie przemianom białek i degradacji lipidów. Wykazuje również działanie antyoksydacyjne.

Wskazania

THEALOZ jest polecany w przypadkach objawów suchego oka (dyskomfort, kłucie, podrażnienie) i zmęczenia oczu spowodowanego przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, suche, gorące powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

THEALOZ nie zawiera środków konserwujących, w związku z czym może być stosowany przez użytkowników soczewek kontaktowych. Preparat zapewnia natychmiastowy komfort użytkowania soczewek w ciągu dnia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 kropla do każdego oka tak często, jak to jest potrzebne w ciągu dnia. THEALOZ może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych.

  • przed wkropleniem preparatu należy starannie umyć ręce
  • unikać dotykania powiek bądź powierzchni oka zakraplaczem, zwłaszcza jeżeli istnieje przypuszczenie infekcji oka
  • zakroplić jedną kroplę do dolnego worka spojówkowego, odchylając lekko dolną powiekę i patrząc w górę; po użyciu zakręcić butelkę.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu THEALOZ, jeśli stwierdzono alergię na jeden ze składników.

Uwagi

Nie stosować dłużej niż 8 tygodni po pierwszym otwarciu.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Zaleca się 10 minut przerwy pomiędzy zastosowaniem dwóch różnych preparatów do oczu.

Producent

LABORATOIRES THEA
Cicha 7
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Specyfika
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Thealoz - zastosowanie i działanie

Skład:

trehaloza

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

nawilżające

Wskazania:

Objawy suchego oka (dyskomfort, kłucie, podrażnienie) i zmęczenie oczu spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, suche, gorące powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla do każdego oka tak często, jak to jest potrzebne w ciągu dnia. Krople mogą być także stosowane w trakcie używania soczewek kontaktowych. Aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność działania preparatu, należy przed każdym zakraplaniem umyć starannie ręce i podczas wkraplania nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka, powiek, rąk i innych przedmiotów. Preparat należy wkraplać do worka spojówkowego pod lekko odchyloną palcem dolną powiekę. Uwaga! Po pierwszym otwarciu opakowania nie stosować dłużej niż 8 tygodni. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów.