Flexus Fluid, 10 mg/1 ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 2,5 ml
109.99 zł

Flexus Fluid, 10 mg/1 ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 2,5 ml

Flexus Fluid, 10 mg/1 ml, żel do wstrzykiwań dostawowych, 1 ampułkostrzykawka, 2,5 ml
Ostatnia cena produktu
109.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Flexus Fluid - uzupełnianie mazi stawowej (sterylny roztwór hialuronianu sodu).

Sterylny roztwór hialuronianu sodu 25 mg

Skład

Substancja czynna: 25 mg hialuronianu sodu.

Substancje dodatkowe: dwunastowodny fosforan disodu, dwuwodny diwodorofosforan sodu, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwań do 2,5 ml, pH 6,8-7,8.

Działanie

Flexus Fluid pomaga równoważyć mechaniczne obciążenie z zewnątrz. Tworzy on barierę ochronną stawu. Chroni tkankę maziową i wspomaga odnowę chrząstki stawowej.

Wskazania

Flexus Fluid wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącemu chorobie zwyrodnieniowej stawów (OA) u pacjentów, u których nie wystąpiła właściwa reakcja na stosowaną zachowawczo terapię niefarmakologiczną i prostymi środkami przeciwbólowymi, np. acetaminofenem.

Sposób użycia wyrobu medycznego

U pacjentów dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę Flexus Fluid tygodniowo, 3 strzykawki w trakcie trwania terapii. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 18 - 25 G wprowadzonej do jamy stawowej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na preparaty hialuronowe.
  • Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.

Uwagi

Pacjenci w podeszłym wieku

Ze względu na osłabienie czynności organów u osób w podeszłym wieku, lekarz powinien zachować szczególną ostrożność w tej grupie pacjentów.

Stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących piersią

Jeśli oczekiwane efekty leczenia przewyższają działania niepożądane, wyrób Flexus® Fluid może być stosowany w tej grupie pacjentów. Kobiety karmiące piersią powinny przerwać karmienie na czas trwania terapii.

Stosowanie u dzieci

Bezpieczeństwo stosowania wyrobu Flexus Fluid u dzieci nie jest znane; dlatego też stosując produkt w tej grupie wiekowej należy zachować szczególną ostrożność.

Uwaga!

Flexus Fluid przeznaczony jest do podawania jedynie przez uprawniony personel medyczny, zgodnie z lokalnym prawem. Strzykawka, igła oraz inne niezużyte materiały powinny zostać zutylizowane bezpośrednio po zakończeniu aplikacji. Jeśli opakowanie jest uszkodzone, nie należy stosować produktu. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją.

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Chronić przed słońcem i nie zamrażać.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 937 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe

Flexus Fluid - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

roztwór do wstrzykiwań

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

wspomaga procesy naprawcze w stawach poprawia ruchomość stawu

Wskazania:

Flexus Fluid wskazany jest w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Dawkowanie:

Dostawowo, według zaleceń lekarza. U osób dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę Flexus Fluid tygodniowo, 3 strzykawki w trackie trwania terapii.   Preparat powinien być podawany wyłącznie przez uprawniony personel medyczny, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na preparaty hialuronowe, obecne lub przebyte infekcje oraz choroby skóry w obszarze wstrzyknięcia.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy korzyści wynikające z leczenia będą przeważać nad związanymi z nim zagrożeniami. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.