Vaginorm Forte, kapsułki, 20 szt
Vaginorm Forte, kapsułki, 20 szt
23.99 zł

Vaginorm Forte, kapsułki, 20 szt

Vaginorm Forte, kapsułki, 20 szt
Ostatnia cena produktu
23.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

VAGINORM FORTE to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla kobiet, które mają kłopoty z utrzymaniem naturalnej równowagi mikroflory miejsc intymnych i układu moczowego, związane z nadmiernym namnażaniem się bakterii chorobotwórczych. Preparat jest nowoczesnym doustnym probiotykiem ginekologicznym stanowiącym innowacyjne połączenie bakterii probiotycznych Lactobacillus pentosus z ekstraktem z owoców żurawiny. Składniki te wykazują potwierdzone działanie wspomagające przy zakażeniach układu moczowo-płciowego E. coli.

 

Skład

Liofilizowana kultura bakterii fermentacji mlekowej Lactobacillus pentosus, ekstrakt z owoców żurawiny (Vaccinum macrocarpon) zawierający 10% proantocyjanidyn (PAC's), żelatyna, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, dwutlenek tytanu – barwnik.

Właściwości

Preparat jest nowoczesnym doustnym probiotykiem ginekologicznym stanowiącym innowacyjne połączenie bakterii probiotycznych Lactobacillus pentosus z ekstraktem z owoców żurawiny. Składniki te wykazują potwierdzone działanie wspomagające przy zakażeniach układu moczowo-płciowego E.coli.

Lactobacillus pentosus to bakterie probiotyczne, które przylegają do nabłonka w obrębie układu moczowo-płciowego, dbając o utrzymanie niesprzyjającego środowiska dla niekorzystnych drobnoustrojów poprzez wydzielanie tzw. pentocyn.

Ekstrakt z owoców żurawiny zawiera proantocyjanidyny, które wiążąc się z nieprzyjaznymi bakteriami ograniczają ich przyleganie do komórek błony śluzowej układu moczowego.

Przeznaczenie

VAGINORM FORTE znajduje zastosowanie:

  • U kobiet ze zwiększoną podatnością na infekcje układu moczowo-płciowego
  • W trakcie i po kuracji lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybicznymi i/lub przeciwrzęsistkowymi
  • W trakcie i po kuracji metronidazolem oraz kotrimoksazolem
  • W trakcie oraz po menstruacji i w okresie okołomenopauzalnym
  • U kobiet stosujących antykoncepcję (m.in. hormonalną)
  • U kobiet przed oraz po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo-płciowego
  • U kobiet, które dużo podróżują, korzystają z basenów, sauny, jacuzzi oraz solarium i w związku z tym mają większy kontakt z drobnoustrojami

Sposób użycia

1 kapsułka dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy przekraczać porcji preparatu zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować u osób z ciężkim niedoborem odporności. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Cechy produktu

Vaginorm Forte - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z owoców żurawiny Lactobacillus pentosus

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie:

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na układ moczowy preparat probiotyczny

Wskazania:

Preparat Vaginorm Forte przeznaczony jest do postępowania dietetycznego u kobiet ze zwiększoną podatnością na zakłócenia równowagi naturalnej mikroflory układu moczowo-płciowego, w trakcie i po kuracji lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybiczymi i/lub przeciwrzęsistkowymi, w trakcie oraz po menstruacji i w okresie okołomenopauzalnym, przed oraz po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo-płciowego oraz u kobiet, które dużo podróżują, korzystają z basenów, sauny, jacuzzi.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania. Kapsułkę należy połknąć podczas lub do 30 minut po posiłku, popijając obficie wodą. Uwaga! Podczas przyjmowania antybiotyków, stosowania leków przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych lub/i przeciwrzęsistkowych, preparat należy przyjmować na 1 godzinę przed lub 3 godziny po zażyciu leku, oraz kontynuować jego przyjmowanie 14-20 dni od zakończenia terapii. Uwaga! W trakcie przyjmowania preparatu nie należy stosować irygacji. Preparat stosowany pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu Vaginorm Forte należy skonsultować z lekarzem.