Dermabliz Silikon, żel, na blizny, 15 g
34.89 zł

Dermabliz Silikon, żel, na blizny, 15 g

Dermabliz Silikon, żel, na blizny, 15 g
Ostatnia cena produktu
34.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Dermabliz Silikon to przezroczysty, szybko wysychający żel silikonowy, który tworzy na powierzchni skóry cienka, nieprzepuszczalną dla wody, niewidoczną błonę.

Skład

Dimethicone, Cyclopentasiloxane.

Działanie

Preparat przeznaczony jest do utrzymania odpowiedniej wilgotności blizny oraz do zmniejszenia, rozjaśniania i wygładzania stwardniałej tkanki blizn. Dzięki codziennej aplikacji żel spłaszcza blizny, łagodzi świąd skóry i uczucie dyskomfortu oraz wyraźnie zmniejsza stopień odbarwienia skóry, co potwierdziły badania.

Wskazania

  • wygładzania, spłaszczanie, zmiękczanie blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych i pourazowych po zakończeniu gojenia rany,

  • zapobieganie nieprawidłowemu bliznowaceniu w postaci keloidów lub blizn przerostowych,

  • łagodzenie świądu skóry i uczucia dyskomfortu,

  • zmniejszenie stopnia odbarwienia skóry.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Preparat przeznaczony do miejscowego stosowania na nieuszkodzoną skórę. Przed użyciem preparatu umyć ręce. Niewielką ilość żelu nałożyć na czystą, suchą skórę pokrytą bliznami, lekko wmasować. Preparat należy stosować 2 razy dziennie, najlepiej przez minimum 4 tygodnie. Na wyschniętą warstwę żelu można stosować kosmetyki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Wyrobu nie należy stosować na otwarte lub świeże rany, uszkodzony naskórek, w przypadku ostrych stanów zapalnych skóry. Nie należy stosować na nałożone wcześniej preparaty zawierające antybiotyki lub inne leki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h