Hialux, 10 mg / 1 ml; 2 ml, iniekcje dostawowe, 1 ampułko-strzykawka
Hialux, 10 mg / 1 ml; 2 ml, iniekcje dostawowe, 1 ampułko-strzykawka
178.99 zł

Hialux, 10 mg / 1 ml; 2 ml, iniekcje dostawowe, 1 ampułko-strzykawka

Hialux, 10 mg / 1 ml; 2 ml, iniekcje dostawowe, 1 ampułko-strzykawka
Ostatnia cena produktu
178.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Hialux jest klarownym, bezbarwnym, wiskoelastycznym roztworem do wstrzykiwać, którym napełniany jest układ ampułkostrzykawek.

Skład

1 ml roztworu zawiera hialuronian sodu 10 mg, chlorek sodu 8,5 mg, dwuzasadowy fosforan sodu q.s, jednozasadowy fosforan sodu q.s, woda do wstrzykiwań q.s.

Wskazania

Hialux jest wskazany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów przenoszących ciężar ciała, w tym kolanowego, barkowego, biodrowego, skokowego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

U dorosłych preparat jest wskazany do wstrzykiwania do przestrzeni stawowej. Każda ampułkostrzykawka z preparatem Hialux jest przeznaczona do jednorazowego użytku. Należy zużyć natychmiast po otwarciu pojedynczego opakowania bezpośredniego. Zazwyczaj stosuje się dawkę 2 ml w odstępach tygodniowych przez 3 tygodnie, w sumie 3 wstrzyknięcia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

  • Ciężkie działania niepożądane - wstrząs.
  • Inne działania niepożądane - nadwrażliwosć (obrzęki, zaczerwienienie twarzy, wysypka, pokrzywka, świąd).
  • Miejsca wstrzyknięć dostawowych - czasem ból, obrzęk, opuchlizna, uczucie gorąca, uczucie miejscowego ucisku.
  • Inne - nudności, wymioty, gorączka.

Producent

LG LIFE SCIENCES

Cechy produktu
PRODUCENT

Hialux - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

roztwór do wstrzykiwań dostawowych

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie:

poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania:

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów przenoszących ciężar ciała, w tym kolanowego, barkowego, biodrowego i skokowego.

Dawkowanie:

Dostawowo. Preparat ma postać sterylnych, szklanych strzykawek do jednorazowego użytku. Pozostają one jałowe do momentu otwarcia (złamania) opakowania. Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania. Zwykle podaje się dawkę 2 ml w odstępach tygodniowych, przez trzy tygodnie.   Uwaga! Zaleca się unikanie jakiegokolwiek większego wysiłku lub długotrwałej (tj. trwającej dłużej niż godzinę) aktywności fizycznej ze znacznym obciążeniem stawów w ciągu 48 godzin od dostawowego wstrzyknięcia preparatu.

Możliwe skutki uboczne:

Po podaniu preparatu mogą wystąpić w pojedynczych przypadkach przejściowe bóle, uczucie gorąca i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia leku.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na hialuronian sodu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy korzyści wynikające z leczenia będą przeważać nad związanymi z nim zagrożeniami. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.