Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Tonimer Balsamic Soft, żel, do nosa, 15 ml

Tonimer Balsamic Soft, żel, do nosa, 15 ml

Opis

Hipertoniczny żel o działaniu udrażniającym, łagodzącym i nawilżającym. Wzbogacony o wodę morską i kwas hialuronowy, arymatyzowany eukaliptolem i olejkiem niaouli zmniejsza obrzęk błony sluzowej występujący podczas przeziębienia, zapalenia zatok, infekcyjnego lub alergicznego nieżytu nosa.

Skład

Maris Aqua, Hialuronian Sodu, Tocopheryl Acetate, Eucalyptol, Melaleuca viridiflora Oil, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Glycine soja Oil, Arginine, Aqua, Imidazollidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, BHA, BHT.

Działanie

eukaliptol – działa antybakteryjnie, antyseptycznie i przeciwwirusowo, wzmaga czynność wydzielniczą dróg oddechowych,  udrażnia zatoki.
olejek niaouli - ma podobne właściwości lecznicze jak eukaliptus. Stosowany głównie jako antyseptyk, środek wykrztuśny, gojący rany. Polecany w zapaleniu oskrzeli, zatok obocznych nosa i przy przeziębieniu.
kwas hialuronowy - jest to kwas, który jest naturalnym składnikiem macierzy mędzykomórkowej tkanki łącznej, ciała szklistego i chrząstek stawowych. Posiada doskonałe właściwości higroskopijne (higroskopijny - łatwo absorbujący i  zatrzymujący wilgoć), warunkujące prawidłowe nawilżenie międzykomórkowej tkanki łącznej. Stanowi naturalną barierę chroniącą tkanki przed infekcją bakteryjna. Doskonale nawilża błony śluzowe.
witamina E -  silny antyutleniacz. Zapobiega powstawaniu podrażnień. Działa także nawilżająco. Poprawia mikrocyrkulację w naczyniach krwionośnych.

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zdjąć nasadkę ochronną z aplikatora. Stosując po raz pierwszy należy kilkakrotnie nacisnąć aplikator, aż do momentu wydostania się preparatu. Końcówkę aplikatora wprowadzić do otworu nosowego i trzymając drugi otwór nosowy zamknięty nacisnąć aplikator. Wykonać zewnętrzny masaż nosa.
Dzieci powyżej 6 roku życia: jedna dawka do każdego otworu nosowego lub według zaleceń lekarza.
Dorośli: jedna-dwie dawki do każdego otworu nosowego lub według zaleceń lekarza. Stosować co 3-4 godziny, nie więcej niż 3 razy w ciągu dnia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci poniżej 6-tego roku życia oraz osób podatnych na skurcz krtani, konwulsję lub nadwrażliwość na ktorykolwiek składnik preparatu. W przypadku krwawienia z nosa, ciąży, karmienia piersią, nadwrażliwości nosa, uczu lub gardła stosować preparat wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tonimer Balsamic Soft - zastosowanie i działanie

Skład:

eukaliptol olejek niaouli kwas hialuronowy witamina E (tokoferol)

Postać:

żel do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Otolaryngologia

Działanie :

zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa nawilżające

Wskazania:

Nawilżanie i łagodzenie podrażnień błony śluzowej nosa. Wspomagająco w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej występującego podczas przeziębienia, zapalenia zatok, infekcyjnego czy alergicznego nieżytu nosa.

Dawkowanie:

Donosowo. Dzieci powyżej 6 roku życia: 1 dawka do każdego otworu nosowego lub według zaleceń lekarza. Dorośli: 1-2 dawki do każdego otworu nosowego lub według zaleceń lekarza. Stosować co 3-4 godziny, nie więcej niż 3 razy w ciągu dnia. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, krwawienia z nosa. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus