Diabetofort, płyn, doustny, 100 g
10.99 zł

Diabetofort, płyn, doustny, 100 g

Diabetofort, płyn, doustny, 100 g
Ostatnia cena produktu
10.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

 Diabetofort jest produktem leczniczym roślinnym w postaci płynu doustnego stosowany tradycyjnie w zaburzeniach oddawania moczu.

 

Skład

(100 ml): extractum compositum (1:1) fluidum ex.: Owocnia fasoli 30,0 g, liść brzozy 20,0 g, kłącze perzu 20,0 g, liść jeżyny fałdowanej 20,0 g, owoc róży 10,0 g. Zawiera 60-70% etanolu (v/v).

Dawkowanie

płyn przeznaczony do podania doustnego. Dorośli i dzieci od 12 roku życia przyjmować 5 ml leku po posiłku do 4 razy na dobę. Odpowiednią dawkę rozcieńczyć małą ilością wody.

Działanie

Moczopędne.

Wskazania

Produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w zaburzeniach oddawania moczu. W porozumieniu z lekarzem preparat może być stosowany przez osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy jako środek moczopędny zmniejszający tendencję do wzrostu cukru po posiłku.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Diabetofort:

  • Jeśli u pacjenta występują obrzęki wywołane niewydolnością serca lub nerek.
  • Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek.
  • Jeśli u pacjenta występuje alkoholizm, padaczka, uszkodzenia mózgu lub choroby umysłowe.
  • Jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku.
  • Nie należy stosować leku przez dłuższy czas. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 5 dniach należy skonsultować się z lekarzem.  

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Diabetofort może powodować działania niepożądane. U osób wrażliwych na wysokie zawartości tanoidów (garbników) mogą wystąpić nudności i wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku Diabetofort nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na zawartość etanolu (alkoholu etylowego) – 60-70%

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.

Podczas stosowania zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń w ruchu, Nie zaleca się przyjmowania produktu bezpośrednio przed podjęciem prowadzenia pojazdu, ponieważ alkohol może zostać wykryty w powietrzu wydychanym. W dawkach przekraczających zalecane może nastąpić osłabienie zdolności psychofizycznych, na skutek przyjęcia zwiększonej dawki etanolu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Diabetofort - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z kłącza perzu liść brzozy naowocnia fasoli liść jeżyny owoc dzikiej róży

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Diabetologia Medycyna rodzinna

Działanie :

moczopędne obniża poziom cukru we krwi

Wskazania:

Pomocniczo w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny, czyli cukrzycy typu 2. Profilaktycznie u osób z rodzinną predyspozycją do cukrzycy ( w tzw. cukrzycy utajonej) oraz u osób z tendencją do wzrostu poziomu cukru we krwi po posiłkach (tzw. przypadkowa hiperglikemia). Jako środek pobudzający wydzielanie moczu (moczopędny).

Dawkowanie:

Doustnie. Leczniczo - 60 kropli w małej ilości wody, 3 razy dziennie. Profilaktycznie - 30 kropli w małej ilości wody, 3 razy dziennie.   Uwaga! Ze względu na 60-70% objętość etanolu nie stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Może wywoływać reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.