Sapoven T, żel, 30 g
10.99 zł

Sapoven T, żel, 30 g

Sapoven T, żel, 30 g
10.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Sapoven T, żel, zawiera trokserutynę oraz nieistotny dla działania farmakodynamicznego dodatek substancji roślinnej - zagęszczony wyciąg z nasion kasztanowca.

Skład

Substancjami czynnymi leku są trokserutyna oraz glikozydy trójterpenowe w przeliczeniu na bezwodną escynę pozyskane z zagęszczonego wyciągu z nasion kasztanowca Aesculus hippocastanum L

Jeden gram żelu zawiera:

  • 20 mg trokserutyny (Troxerutinum),
  • 100 mg zagęszczonego wyciągu z nasion kasztanowca Aesculus hippocastpnum L. {Hippocastani semen extractum), zawierającego 10 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę (DER 4:1; ekstrahenfc etanol

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glikol propylenowy, trometamol, karbomer, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cytrynowy, propylu parahydroksybenzoesan, disodu edetynian, woda oczyszczona,

Dawkowanie

Lek Sapoven T stosuje się miejscowo na skórę.

Dorośli: żel wcierać 2-3 razy na dobę w zmienione chorobowo miejsce.

Działanie

Działa przeciwobrzękowo, uszczelniająco i tonizująco na żyły, poprawia stan śródbłonków naczyń włosowatych zmniejszając ich przepuszczglność, łamliwość.

Wskazania

Lek stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej, w tym:

  • w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (z objawami obrzęków, uczuciem świądu),
  • w dolegliwościach związanych z żylakami i w stanach przedżylakowych,
  • pomocniczo w obrzękach pourazowych oraz po zabiegach chirurgicznych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Sapoven T

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • w przypadku otwartych, rozległych ran i uszkodzonej skóry;
  • ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i propylu nie należy stosować leku u, osób z alergią na parabeny.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią;

Podczas stosowania może wystąpić przemijające uczucie ciepła i podrażnienie skóry, u osób nadwrażliwych może wystąpić pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Sapoven T, żel zawiera glikol propylenowy, może powodować podrażnienie skóry.

Lek Sapoven T, żel zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u osób poniżej 18 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sapoven T - Aesculus hippocastanum, Troxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z nasion kasztanowca trokserutyna

Postać:

kapsułki żel

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Medycyna rodzinna Angiologia

Działanie :

przeciwobrzękowe poprawia ukrwienie kończyn dolnych

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych: uczucie bólu i ciężkości nóg, nocne kurcze łydek, obrzęki nóg. Pourazowe i pooperacyjne obrzęki tkanek miękkich, urazy, skręcenia stawów, stłuczenia, obrzęki, zespoły bólowe pleców.

Dawkowanie:

Kapsułki - doustnie. Dorośli: 1 kapsułkę 3 razy dziennie podczas posiłku. Zalecany okres stosowania wynosi 3-4 tygodnie, ale lekarz może zalecić kontynuowanie terapii. Żel - zewnętrznie. 2-3 razy dziennie wcierać żel w miejsca zmienione chorobowo. Żelu nie należy stosować na otwarte, rozległe rany i uszkodzenia skóry. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Kapsułki : nudności, napadowe zaczerwienienie twarzy, ból głowy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.