Hyal-Drop Multi, krople do oczu i soczewek, nawilżające, 10 ml
Hyal-Drop Multi, krople do oczu i soczewek, nawilżające, 10 ml
20.99 zł

Hyal-Drop Multi, krople do oczu i soczewek, nawilżające, 10 ml

Hyal-Drop Multi, krople do oczu i soczewek, nawilżające, 10 ml
20.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
6,99 zł
Paczkomat InPost
6,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
6,99 zł
Wysyłka zagraniczna
29,99 zł

Hyal Drop Multi - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas hialuronowy

Postać:

krople

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

nawilżające

Wskazania:

Krople Hyal-Drop Multi należy stosować w stanach niedoboru łez (tzw. zespół suchego oka), którym towarzyszą takie objawy jak uczcie suchości oka, pieczenie lub zmęczenie oczu. Przyczyną tych objawów może być praca przy monitorze, długotrwałe oglądanie telewizji, suche powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych, dym papierosowy lub wymuszony nawiew powietrza. Również zażywanie niektórych leków (np. pigułek antykoncepcyjnych), niektóre schorzenia, a także konserwanty zawarte w niektórych kroplach do oczu mogą przyczyniać się do rozwoju zespołu suchego oka. Krople Hyal- Drop Multi nadają się również do nawilżania i zwilżania zarówno miękkich, jak i twardych soczewek kontaktowych i sprawiają, że noszenie soczewek kontaktowych staje się zdecydowanie mniej uciążliwe.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. W razie potrzeby należy wpuścić 1 kroplę do worka spojówkowego. Ponieważ krople nie zawierają konserwantów, mogą być używane codziennie, tak często jak to konieczne. Krople są bardzo dobrze tolerowane również w przypadku długotrwałego stosowania. Uwaga! Hyal Drop Multi można używać przez 3 miesiące od otwarcia. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Opis

Hyal-Drop multi to klarowny roztwór kropli do oczu zawierający 0,24% kwasu hialuronowego (w postaci hialuronianu sodu) oraz substancje pomocnicze.

 

 

Skład

0,24% hialuronianu sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny i woda jałowa

Nie zawiera konserwantów.

Działanie

Hyal-Drop® multi to produkt naszego pierwszego wyboru zapewniający natychmiastowe ukojenie i nawilżenie oczu. W sposób naturalny odświeża i łagodzi suche oczy, przynosząc ulgę zmęczonym, podrażnionym, a nawet łzawiącym oczom.

Hyal-Drop® multi jest odpowiedni do nawilżania i zwilżania zarówno miękkich, jak i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia oraz znacznie poprawia komfort ich stosowania przez cały dzień.

 

Wskazania

Produkt do nawilżania oczu oraz nawilżania i zwilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia.

Hyal-Drop® multi zawiera naturalną substancję nawilżającą, kwas hialuronowy (w postaci hialuronianu sodu), występujący w strukturach zdrowego oka ludzkiego oraz w naturalnym filmie łzowym.

Hyal-Drop® multi zaprojektowano tak, aby pozostawał na powierzchni oka i zapewniał natychmiastowe nawilżenie, co łagodzi wszystkie objawy suchego oka. Jest to idealny produkt dla wszystkich osób cierpiących z powodu łagodnych i umiarkowanych objawów suchego oka, np. zmęczenia, podrażnienia, pieczenia i/lub łzawienia.

Suchość oczu wywoływana jest przez: czynniki zewnętrzne, takie jak intensywne korzystanie z komputera, klimatyzację, ogrzewanie, dym papierosowy, silny wiatr, a także noszenie soczewek kontaktowych.

  • inne czynniki, np. niektóre leki (takie jak tabletki antykoncepcyjne, leki antyhistaminowe,
  • beta-blokery, leki przeciwskurczowe i moczopędne) lub pewne choroby odgrywające rolę w powstawaniu suchości oczu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W razie potrzeby należy wpuścić jedną kroplę produktu Hyal-Drop® multi do oka.

Produkt można stosować codziennie i tak często jak zajdzie taka potrzeba. Nie ma ograniczeń dotyczących czasu stosowania.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować tego produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Bardzo rzadko zgłaszano miejscowe reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie tego wyrobu medycznego.

Uwagi

  • Nie dotykać powierzchni oka końcówką butelki, aby zapobiec możliwemu urazowi powierzchni oka lub zanieczyszczeniu roztworu.
  • Po wkropleniu należy strząsnąć z końcówki zakraplacza pozostałe krople, jeżeli występują.

Produkt należy wyrzucić po 6 miesiącach od daty pierwszego otwarcia.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Przed użyciem innego produktu do oczu należy odczekać co najmniej 15 minut.

Producent

BAUSCH & LOMB GMBH

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT