Hyal-Drop Multi, krople do oczu i soczewek, nawilżające, 10 ml

wyrób medyczny, krople, podrażnienie, zaczerwienienie, suchość, zmęczenie, zespół suchego oka

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

27,39 zł
273,90 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty HYAL-DROP

Producent

DR. GERHARD MANN

Dystrybutor

Bausch & Lomb Poland Sp. z o.o.
Al. Szucha 13/15
00-580 Warszawa

Opis

Hyal-Drop multi

to krople do oczu bez konserwantów. Przeznaczone są do nawilżania oczu, zwilżania i nawilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia.

Skład

0,24% hialuronian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny i woda do wstrzykiwań.

Zawartość opakowania

10 ml.

Działanie

Krople Hyal-Drop multi zapewniają nawilżenie oczu. Przynoszą szybką ulgę zmęczonym, podrażnionym i łzawiącym oczom. Jest to produkt przeznaczony dla osób cierpiących z powodu łagodnych i umiarkowanych objawów suchego oka, takich jak: zmęczenie, podrażnienie, pieczenie i/lub łzawienie.

Nawilżające krople do oczu Hyal-Drop multi zawierają kwas hialuronowy w stężeniu 0,24% (w postaci hialuronianu sodu). Kwas hialuronowy zawarty w kroplach Hyal-Drop multi ma wpływ na odbudowę warstw filmu łzowego, zwiększa jego stabilność i zapewnia odpowiednie nawilżenie powierzchni oka. Krople Hyal-Drop multi charakteryzują się wysoką tolerancją, ze względu na brak substancji konserwujących w składzie.  Konstrukcja pompki umożliwia stosowanie kropli Hyal-Drop multi przez 6 miesięcy po otwarciu.

Hyal-Drop multi to wyrób medyczny, służący nie tylko do nawilżania oczu, ale również do nawilżania i zwilżania  miękkich i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  1. Przed użyciem produktu umyj dokładnie ręce.
  2. Zdejmij nakładkę ochronną z końcówki butelki.
  3. Umieść kciuk na ergonomicznym wsparciu dla kciuka i obejmij dolną część butelki palcami. Dwa palce umieść pod spodem butelki.
  4. Odchyl nieznacznie głowę do tyłu. Odwróć butelkę końcówką do dołu i przytrzymaj pionowo nad okiem. Palcem wolnej ręki delikatnie odciągnij dolną powiekę. Naciśnij pompkę, aby uwolnić jedną kroplę do oka. Po zakropieniu, dla jak najlepszego rozprowadzenia kropli na powierzchni oka, zamknij powiekę i powoli poruszaj gałką oczną.
  5. Natychmiast po użyciu strząśnij pozostałości kropli i nałóż nakładkę ochronną na końcówkę butelki.

Ważne! Przed pierwszym użyciem lub po dłuższym nieużywaniu produktu: skieruj butelkę w dół i naciśnij pompkę do momentu pojawienia się pierwszej kropli.

Stosowanie produktu

W razie potrzeby wpuścić 1 kroplę do oka.

Ze względu na brak konserwantów w składzie, nawilżające krople do oczu Hyal-Drop multi można stosować codziennie i tak często jak zajdzie potrzeba. Nie ma ograniczeń dotyczących czasu stosowania.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przed użyciem produktu należy uważnie przeczytać instrukcję użycia zawartą w opakowaniu – zawiera ona ważne informacje na temat stosowania tego produktu.

Uwagi i środki ostrożności

Po otwarciu produkt może być używany przed 6 miesięcy.
Przed użyciem innego produktu do oczu, należy poczekać co najmniej 15 minut.
Po otwarciu butelki, krople powinny być używane tylko przez jedną osobę.
Aby zapobiec urazowi oka lub zanieczyszczeniu roztworu, nie należy dotykać powierzchni oka końcówką butelki.
Nie stosować po upływie terminu ważności, ani w przypadku uszkodzenia opakowania lub butelki.
Krople Hyal-Drop multi należy trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Krople Hyal-Drop multi należy przechowywać w temperaturze +1 do +25 °C.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Bardzo rzadko zgłaszano miejscowe reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie wyrobu medycznego. Jeśli pacjent odczuwa trwały dyskomfort lub podrażnienie, powinien przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa dla pacjentów z ciężkim uszkodzeniem rogówki: W trakcie stosowania produktów do oczu zawierających fosforany, odnotowano w bardzo rzadkich przypadkach odkładanie się fosforanów wapnia w rogówce.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Przed użyciem innego produktu do oczu należy odczekać co najmniej 15 minut.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Wśród przyczyn ropiejących oczu u dzieci wymienia się stany zapalne, alergię oraz podrażnienia mechaniczne. W jaki sposób leczy się zaropiałe oczy u dzieci i kiedy należy udać się z dzieckiem do okulisty? Czym przemywać oczy dziecka, aby pozbyć się ropnej wydzieliny? 

  • Film łzowy (który potocznie określamy jest przez pacjentów „łzami”) stanowi cienką, złożoną i dynamiczną powłokę pokrywającą rogówkę oraz spojówkę oka. Obecność zdrowego filmu łzowego jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Do badania wodnej składowej filmu łzowego może posłużyć stary, tradycyjny test Schirmera. Metoda ta umożliwia ocenę ilości wydzielanych łez na podstawie stopnia zwilżenia specjalnego paska bibuły.

  • "Suche oko" to zbyt mała ilość produkowanych łez lub ich zła jakość (nieodpowiedni skład filmu łzowego) jest jedną z najczęstszych okulistycznych dolegliwości. Sprawdź, jak sobie z nią poradzić.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij