Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 14 sasz.

fenylefryna, paracetamol, witamina c, proszek, ból, gorączka, grypa, przeziębienie, zatoki

27,99 zł
Cena za szt.: 2,00 zł
Sprawdź warianty
10 szt.
25,59 zł
2,56 zł / szt.
14 szt.
27,99 zł
2,00 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty COLDREX

Podmiot odpowiedzialny

Perrigo Poland sp. z o.o.
Al. Niepodległosci 18
02-633 Warszawa

Producent

Perrigo Poland Sp.z o.o.
Al. Niepodległosci 18 BTD Office Center, 2 piętro
02-653 Warszawa

Opis

Coldrex MaxGrip to produkt leczniczy stosowany do objawowego leczenia przeziębienia i grypy. Coldrex MaxGrip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, witaminę C i fenylefrynę. Składniki leku łagodzą ból i gorączkę, zmniejszają ilość wydzieliny z nosa a także zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa.

Skład

Substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy.

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), 40 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum).

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharyna, bezwodna krzemionka koloidalna, aromat cytrynowy, kurkumina (E 100).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Działanie

Coldrex MaxGrip działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa.

Wskazania

Coldrex MaxGrip jest wskazany podczas krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegającego z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem).

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników preparatu oraz u osób z niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek, chorobą alkoholową. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:  reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, ciężkiej reakcji skórnej (ostra uogólniona osutka krostkowa, pęcherzowy rumień wielopostaciowy (zespół Stevensa-Johnsona) i toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyella)) objawiające się wysypką z krostami na całym ciele, nadżerkami w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze, czerwonymi plamkami na tułowiu, często z pęcherzami po środku, pękającymi olbrzymimi pęcherzami, złuszczaniem dużych płatów naskórka, osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi, problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych, sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą, nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca, trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego, zaburzeń czynności wątroby. Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

Coldrex MaxGrip może powodować także następujące działania niepożądane: bardzo rzadko (dotyczące mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość, zwiększenie ciśnienia tętniczego, nudności i wymioty.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność u pacjentów: z niewydolnością wątroby lub nerek (należy monitorować aktywność enzymów wątrobowych i wydolność nerek); z cukrzycą; z nadczynnością tarczycy; ze stabilną chorobą wieńcową; z niewydolnością oddechową; z astmą oskrzelową; ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym; przyjmujących leki z grupy antagonistów receptorów beta-adrenergicznych; stosujących leki przeciwlękowe; przyjmujących leki przeciwzakrzepowe (wskazane jest dostosowanie ich dawki na podstawie oznaczenia wskaźników krzepnięcia krwi).

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu. Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkohol lub głodzone stwarza ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: leki przeciw nudnościom i wymiotom; leki zmniejszające stężenie cholesterolu; leki przeciwzakrzepowe; leki nasenne, przeciwpadaczkowe, ryfamicynę, przeciwdepresyjne; niektóre leki na nadciśnienie; NLPZ; niektóre antybiotyki.

Fenylefryna może nasilać podwyższające ciśnienie tętnicze działanie leków przyspieszających poród.

Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie żelaza, zwiększa wchłanianie glinu z zawierających go preparatów zobojętniających.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie spożywać alkoholu podczas stosowania leku Coldrex MaxGrip.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Coldrex MaxGrip nie należy stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie wolno podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ten produkt leczniczy może powodować zawroty głowy. Jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij