Benzydamine neo-angin forte, 3mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej,15ml

aerozol, ból, obrzęk, stan zapalny

22.69 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Klosterfrau Healthcare
Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa

Producent

KLOSTERFRAU

Opis

Benzydamine neo-angin forte jest przeznaczony do miejscowego leczenia ostrego bólu gardła z towarzyszącymi typowymi objawami stanu zapalnego, takimi jak ból, zaczerwienienie lub obrzęk w jamie ustnej i gardle.

Skład

Substancją czynną jest Benzydamini hydrochloridum.

1 ml roztworu zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum). Pojedyncza dawka aerozolu (0,17 ml) zawiera 0,51 mg benzydaminy chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: glicerol 85%, etanol 96%, makrogologlicerolu hydroksystearynian, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), sacharyna sodowa (E 954), sodu wodorowęglan (do ustalenia pH), aromat wiśniowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Benzydamine neo-angin forte stosuje się na ogół od 2 do 6 razy na dobę (nie częściej niż co 1,5 – 3 godziny)

Dorośli: od 2 do 4 dawek na podanie.

 Leczenie ciągłe nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Działanie

Benzydamine neo-angin forte zawiera substancję czynną o nazwie chlorowodorek benzydaminy, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Wskazania

Lek Benzydamine neo-angin forte jest wskazany do stosowania w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła z towarzyszącymi typowymi objawami stanu zapalnego, takimi jak ból, zaczerwienienie lub obrzęk w jamie ustnej i gardle.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na substancje czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (mogą wystąpić maksymalnie u 1 na 100 osób): Nadwrażliwość na światło (skóra staje się bardziej niż zwykle wrażliwa na światło słoneczne, co wywołuje swędzącą, czerwoną, łuskowatą wysypkę, niekiedy z pęcherzami)

Rzadko (mogą wystąpić maksymalnie u 1 na 1000 osób): Swędzenie i suchość w ustach Znieczulenie ust i gardła (należy do zakresu działania tego leku i szybko ustępuje) Nudności Wymioty

Bardzo rzadko (mogą wystąpić maksymalnie u 1 na 10 000 osób): Trudności z oddychaniem lub połykaniem (skurcz krtani lub skurcz oskrzeli) Bolesny obrzęk podskórny błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy)

Częstość nieznana - Reakcje alergiczne (nadwrażliwość) - Jeśli wystąpi którekolwiek z wymienionych poniżej działań niepożądanych, należy niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną. Ciężka reakcja alergiczna (szok anafilaktyczny), której objawy mogą obejmować trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz (lub) uczucie zawrotów głowy/omdlenia, silny świąd skóry lub wypukłe guzki na skórze, obrzęk twarzy, ust, języka i (lub) gardła i która może potencjalnie zagrażać życiu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem Benzydamine neo-angin forte należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: jeśli pacjent ma uczulenie na salicylany (np. kwas acetylosalicylowy i kwas salicylowy) lub inne leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym (tzw. NLPZ);  jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek występowała astma oskrzelowa lub choroby alergiczne.

Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 7 dni.

Po pierwszym otwarciu produktu leczniczego nie należy używać dłużej niż przez 4 tygodnie.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tego leku nie należy stosować bezpośrednio przed jedzeniem lub piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek nie powinien być stosowany przez kobiety ciężarne i karmiące piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij