Produkt w kategoriach

Owoc anyżu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Owoc anyżu, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

3.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Owoc anyżu - zioła do zaparzania.

Skład

100 % owoc anyżu (Anisi fructus)

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 ( ok. 1,5 g), zalać 1 filiżanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na 10-15 min.

Filiżankę świeżo przygotowanego naparu pić 2 razy dziennie po jedzeniu.

Wskazania

W kaszlu towarzyszącym przeziębieniom jako środek wykrztuśny.

Przeciwwskazania

Uczulenie na anyż i anetol lub inne rośliny z rodziny baldaszkowatych np. seler, pietruszka.

Działania niepożądane

Sporadycznie alergiczne odczyny skórne oraz ze strony dróg oddechowych i przewodu pokarmowego.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 825 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Biedrzeniec anyż (Anyż, Anyżek) - Pimpinella anisum - zastosowanie i działanie

Surowce:

olejek anyżowy (Anisi aetheroleum) owoc anyżu (Anisi fructus)

Działanie lecznicze:

rozkurczające wykrztuśne pobudza laktację odkażające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Biedrzeniec anyż (Anyż, Anyżek) / Pimpinella anisum Encyklopedia ziół - Biedrzeniec anyż (Anyż, Anyżek) / Pimpinella anisum

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Jako łagodny środek wykrztuśny. Anyżek stosowany przy suchym kaszlu, ze skąpą wydzieliną oraz w nieżytach gardła, krtani, chrypce, katarze a także przy zapaleniu oskrzeli. Stosowany także w celu pobudzenia pracy żołądka i woreczka żółciowego. Rozkurczające właściwości anyżu wykorzystywane są m.in. łagodzeniu bóli brzucha, kolki jelitowej oraz wzdęć. Polecany szczególnie dzieciom i osobom starszym. Wykorzystywany również jako składnik mieszanek pobudzających laktację. Zewnętrznie: Jako inhalacje w schorzeniach dróg oddechowych. Napary z anyżu stosuje się do płukania gardła w anginie, zapaleniu oskrzeli i kaszlu.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na olejek anyżowy,ostry nieżyt żołądka, jelit, nerek, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia wewnętrzne.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki olejku anyżowego drażnią przewód pokarmowy, rozszerzają naczynia włosowate oraz mogą wywołać odurzenie, drgawki, przekrwienie mózgu i płuc oraz uszkodzenie nerek.

Ostrzeżenia:

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania anyżu, w czasie ciąży. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }