Produkt w kategoriach

Fix Owoc anyżu, 2 g, 30 szt. (Flos)

Fix Owoc anyżu, 2 g, 30 szt. (Flos)

4.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Owoc anyżu - zioła w torebkach do zaparzania.

Skład

1 saszetka (2 g) zawiera Pimpinella anisum 2,0 g

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu.

1 torebkę umieścić w termosie, zalać 1 szklanką wrzącej wody, zamknąć i pozostawić na 20 minut. Pić po 2-3 łyżki naparu 3-5 razy dziennie na 1 godzinę przed jedzeniem w zaburzeniach trawiennych, a po jedzeniu jako środek wykrztuśny. Dzieciom podawać 3-5 razy dziennie po 1 łyżeczce lub 1 łyżce w zależności od wieku.

  • Dawka dobowa dla dzieci w wieku 0-1 roku wynosi 0,5 g, w wieku 1-4 lat 1 g, w wieku 4-10 lat 2 g.
  • Dawka dobowa dla dzieci starszych i dosrosłych wynosi 3 g.

Wskazania

Wewnętrznie w dolegliwościach trawiennych jako środek wiatropędny, przeciwskurczowy, oraz w nieżytach dróg oddechowych jako środek wykrztuśny i przeciwbakteryjny.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 826 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Biedrzeniec anyż (Anyż, Anyżek) - Pimpinella anisum - zastosowanie i działanie

Surowce:

olejek anyżowy (Anisi aetheroleum) owoc anyżu (Anisi fructus)

Działanie lecznicze:

rozkurczające wykrztuśne pobudza laktację odkażające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Biedrzeniec anyż (Anyż, Anyżek) / Pimpinella anisum Encyklopedia ziół - Biedrzeniec anyż (Anyż, Anyżek) / Pimpinella anisum

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Jako łagodny środek wykrztuśny. Anyżek stosowany przy suchym kaszlu, ze skąpą wydzieliną oraz w nieżytach gardła, krtani, chrypce, katarze a także przy zapaleniu oskrzeli. Stosowany także w celu pobudzenia pracy żołądka i woreczka żółciowego. Rozkurczające właściwości anyżu wykorzystywane są m.in. łagodzeniu bóli brzucha, kolki jelitowej oraz wzdęć. Polecany szczególnie dzieciom i osobom starszym. Wykorzystywany również jako składnik mieszanek pobudzających laktację. Zewnętrznie: Jako inhalacje w schorzeniach dróg oddechowych. Napary z anyżu stosuje się do płukania gardła w anginie, zapaleniu oskrzeli i kaszlu.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na olejek anyżowy,ostry nieżyt żołądka, jelit, nerek, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia wewnętrzne.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki olejku anyżowego drażnią przewód pokarmowy, rozszerzają naczynia włosowate oraz mogą wywołać odurzenie, drgawki, przekrwienie mózgu i płuc oraz uszkodzenie nerek.

Ostrzeżenia:

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania anyżu, w czasie ciąży. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }