HemoClin, chusteczki, 30 szt
25.49 zł

HemoClin, chusteczki, 30 szt

HemoClin, chusteczki, 30 szt
Ostatnia cena produktu
25.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

HemoClin Chusteczki łagodzące do stosowania w leczeniu dolegliwości odbytu.

 

Skład

woda, żel z liści Aloe barbadensis, PEG-400, Laureth-9, fenoksyetanol, etyloheksylogliceryna, eter chlorku hydroksy(trimetylamonio)propylowego z gumą guar, kwas cytrynowy, kwas fumarowy, wodorotlenek sodu.

Działanie

Delikatna lecz skuteczna higiena jest niezbędna zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce dolegliwości odbytu. Chusteczki HemoClin to wyrób medyczny zapewniający właściwą higienę okolic odbytu oraz przynoszący ulgę w dolegliwościach odbytu takich jak podrażnienie, świąd, pieczenie i nadwrażliwość. Objawy te mogę być związane z hemoroidami l/lub pęknięciami odbytu.

Leczą, łagodzą i zapobiegają dolegliwościom odbytu (podrażnienie, świąd, pieczenie, nadwrażliwość).

Wskazania

Do higieny okolic odbytu po wypróżnieniu.

Zalecane jako uzupełnienie terapii preparatami: HemoClin żel (przy wewnętrznych i zewnętrznych dolegliwościach odbytu) oraz HemoClin spray (przy zewnętrznych dolegliwościach odbytu)

Wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Każdorazowo, gdy zaistnieje potrzeba złagodzenia zewnętrznych dolegliwości odbytu, należy używać chusteczek HemoClin przez okres dwóch tygodni. Po każdym wypróżnieniu należy wytrzeć okolice odbytu. Wystarczy stosować same chusteczki HemoClln, można też użyć zwykłego papieru toaletowego a po nim zastosować chusteczkę HemoClin. W przypadku hemoroidów wewnętrznych zaleca się stosowanie również preparatu HemoClin żel, zaś w przypadku hemoroidów zewnętrznych preparatu HemoClin spray.

Jeśli w ciągu dwóch tygodni objawy nie ulegną złagodzeniu lub nasilą się (np. krwawienie, ból) należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

W przypadku nadwrażliwości na składniki produktu.

Jeśli wystąpi nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub podrażnienie należy natychmiast zaprzestać używania chusteczek. Jeżeli podrażnienie będzie się utrzymywać, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W przypadku utrzymujących się dolegliwości z powodu hemoroidów lub nadmiernego krwawienia, zaleca się konsultację z lekarzem.

Uwagi

  • Po zastosowaniu dokładnie zamknąć plastikowe wieczko.
  • Chusteczki HemoClin należy przechowywać oraz stosować w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • pH neutralne dla skóry.
  • Nie zawierają substancji zapachowych.
  • Nie zawierają parabenów.
  • Nie zawierają kortyzonu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h