• Icon
Nutramigen Puramino, proszek, 400 g
Nutramigen Puramino, proszek, 400 g
3.20 zł 146.62 zł
146.62 zł
3.20 zł

Nutramigen Puramino, proszek, 400 g

  • Icon
Nutramigen Puramino, proszek, 400 g
Cena zależna od przysługującej odpłatności
3.20 zł 146.62 zł
146.62 zł
3.20 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Opis

Nutramigen® PURAMINO Hipoalergiczny preparat zawierający wolne aminokwasy.

Skład

Syrop glukozowy, oleje roślinne (wysokooleinowy olej słonecznikowy, trójglicerydy kwasów tłuszczowych średniołańcuchowych z oleju kokosowego/palmowego, olej sojowy), skrobia tapiokowa, L-asparaginian, L-leucyna, chlorowodorek L-lizyny, L-prolina, cytrynian potasu, L-alanina, fosforan wapnia, L-walina, glutaminian monosodowy, L-izoleucyna, L-seryna, L-treonina, L-tyrozyna, L-arginina, L-fenyloalanina, fosforan magnezu, L-glicyna, L-cystyna, L-histydyna, L-tryptofan, oleje pozyskiwane z organizmów jednokomórkowych (ARA z Mortierella alpina, DHA z Crypthecodinium cohnii), L-metionina, cytrynian sodu, cytrynian wapnia, chlorek choliny, wodorotlenek wapnia, chlorek potasu, inozytol, kwas L-askorbinowy, siarczan żelaza, tauryna, siarczan cynku, octan DL-alfa-tokoferylu, L-karnityna, nikotynamid, palmitynian retinylu, D-pantotenian wapnia, siarczan miedzi, ryboflawina, chlorowodorek tiaminy,chlorowodorek pirydoksyny, cholekalcyferol, siarczan manganu, kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), jodek sodu, selenian sodu, fitomenadion, D-biotyna, cyjanokobalamina.

Masa netto

400 g

Właściwości

Nutramigen PURAMINO jest pełnowartościową mlekozastępczą dietą hipoalergiczną, do stosowania jako dieta elementarna u niemowląt i dzieci z alergią na białko mleka krowiego, alergią na soję, alergią na białka pokarmowe, w tym nietolerancją wielu pokarmów. Zawiera mieszaninę hipoalergicznych, wolnych aminokwasów. Syrop glukozowy jako źródło węglowodanów sprawia, że produkt jest łatwo trawiony. Nutramigen PURAMINO nie zawiera laktozy. Nutramigen PURAMINO zawiera DHA czyli długołańcuchowy kwas tłuszczowy omega 3, który wspiera prawidłowy rozwój wzroku u dziecka*. Średniołańcuchowe trójglicerydy (Medium Chain Triglycerides - MCT) stanowią łatwo dostępne źródło tłuszczów i energii w przypadku zaburzeń wchłaniania. Nie należy zmieniać preparatu bez zalecenia lekarskiego. W trakcie wzrostu dziecka należy konsultować się z lekarzem, aby otrzymać poradę w jakiej kolejności wprowadzać inne produkty do diety. Nutramigen PURAMINO jest preparatem zawierającym składniki różniące się od obecnych w mlekach modyfikowanych dla zdrowych dzieci, dlatego różni się od nich smakiem i zapachem.

* Przy dziennym spożyciu 100 mg DHA

Przeznaczenie

Nutramigen PURAMINO przeznaczony jest dla niekarmionych piersią niemowląt od urodzenia, oraz dzieci. Nutramigen PURAMINO jest zalecany w postępowaniu żywieniowym w alergii na białka pokarmowe, w tym alergii wielopokarmowej, a także wtedy, gdy wymagana jest dieta elementarna. Nutramigen PURAMINO może stanowić jedyne źródło pożywienia. Po ukończeniu 6. miesiąca żyda Nutramigen PURAMINO dostarcza wszystkich składników odżywczych, jako część różnicującej się diety niemowlęcia i dziecka. Produkt jest przeznaczony do podania doustnego, nie podawać dożylnie.

Sposób użycia

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy kierować się poniższymi wskazówkami dotyczącymi karmienia:

Wiek Masa ciała

Liczba

karmień

butelką na dobę

Woda

(ml)

+ ilość

miarek proszku*

Średnia objętość

porcji w ml

0-2

tyg.

< 3-3,5 kg 6-7 90 3 100

2-4

tyg.

3,5-4 kg 5-6 120 4 130

1-2

miesiące

4-5 kg 5 150 5 170
2-4 miesiące 5-6,5 kg 4-5 180 6 200
4-6 miesięcy 6,5-7,5 kg 4 210 7 230
6-12 miesięcy 7,5-9,5 kg 2-3# 240 8 260
> 1 roku > 9,5 kg 2-3# 240 8 260

*Proszek należy odmierzać wyłącznie za pomocą miarki dołączonej do opakowania.
Jedna płaska miarka (4,5 g) na każde 30 ml wody. Nie ugniatać proszku w miarce. Nadmiar proszku można usunąć z miarki tępą stroną czystego i suchego noża.

#Jeśli po 6 miesiącu życia nie wprowadzono jeszcze produktów uzupełniających właściwie do wieku, aby zabezpieczyć potrzeby żywieniowe niemowlęcia, można zalecić 4 karmienia po 260 ml (8 miarek proszku na 240 ml wody), do ukończenia 12. miesięcy życia. Lekarz prowadzący powinien zawsze ocenić ile Nutramigen PURAMINO należy podać dziecku, w którego diecie produkty uzupełniające wprowadza się później/inaczej, niż według zaleceń dla niemowląt zdrowych.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA I KARMIENIA.
Nieprzestrzeganie tych instrukcji może wyrządzić ogromną szkodę dziecku.

1. Przed przygotowaniem pokarmu należy dokładnie umyć ręce. Umyć i wygotować w wodzie butelki, smoczki, nakrętki i naczynia (przez co najmniej 1 minutę we wrzącej wodzie).
2. Przed dodaniem proszku gotować świeżą wodę przez co najmniej 1 minutę, a następnie pozostawić aż ostygnie do temperatury pokojowej. Wlać potrzebną ilość ostudzonej wody do czystej butelki.
3. Dodać potrzebną ilość miarek proszku do wody (ilość odczytać z tabeli). SUCHĄ miarkę przechowywać w puszce.
4. Zakręcić butelkę, dokładnie wymieszać zawartość ruchem obrotowym między dłońmi. Przed podaniem dziecku sprawdź temperaturę mieszanki poprzez wylanie kilku kropli mleka z butelki na wewnętrzną stronę nadgarstka.
5. Po rozpuszczeniu w wodzie produkt szybko się psuje. Mieszankę należy podać zaraz po przygotowaniu. Przygotowanej mieszanki nie wolno zamrażać. Nie należy podawać mieszanki, która nie stała w lodówce dłużej niż 2 godziny. Po rozpoczęciu karmienia mieszanka powinna być wykorzystana wciągu godziny i nie powinna być przechowywana w lodówce. Pozostał po karmieniu w butelce mieszankę należy wylać, a przybory i naczynia wymyć.

Ostrzeżenie: Dla dobra twojego dziecka zalecamy postępowanie zgodnie z przedstawionymi wskazówkami. Właściwa higiena, przygotowanie, rozcieńczenie, użycie oraz przechowywanie są ważne podczas przygotowywania porcji do karmienia w butelce. Preparaty w proszku przeznaczone do żywienia niemowląt nie są sterylne nie powinny bez nadzoru lekarza być stosowane do karmienia wcześniaków lub niemowląt, które mogą mieć problemy z odpornością. Zawsze zapytaj lekarza, który preparat jest właściwy dla twojego dziecka. Nie podgrzewać mieszanki w kuchence mikrofalowej, gdyż może to doprowadzić do poważnych poparzeń.
 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 15°C do 25°C. Po otwarciu puszkę należy pizechowywać szczelnie zamkniętą w suchym miejscu w temperaturze od 15°C do 25°C i zużyć w ciągu jednego miesiąca. Puszkę należy szczelnie zamykać. Chronić od światła. Nie zamrażać i chronić przed nadmiernym nagrzaniem.

U dzieci żywionych Nutramigen PURAMINO stolce mogą być częstsze, luźniejsze i mieć ciemny i (lub) zielony kolor.

Producent

Mead Johnson
Middenkampweg 2
Nijmegen, Holandia
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Specyfika
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT