Isla-Moos, pastylki do ssania, (InPharm), 30 szt
15.49 zł

Isla-Moos, pastylki do ssania, (InPharm), 30 szt

Isla-Moos, pastylki do ssania, (InPharm), 30 szt
Ostatnia cena produktu
15.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Isla-Moos  łagodzi kaszel i chrypkę.

Zawiera wyciąg z porostu islandzkiego.

Bez cukru.

Skład

Jedna pastylka zawiera 80 mg wodnego wyciągu z porostu islandzkiego (0,4 - 0,8:1).

Pozostałe składniki: guma arabska, sacharoza, parafina ciekła, karmel (barwnik E 150), olejek miętowy, woda oczyszczona.

1 pastylka zawiera 424 mg sacharozy = 0,035 jednostek chlebowych.

Działanie

Isla-Moos tworzy powłokę osłaniającą błonę śluzową jamy ustnej i gardła, zapewniając jej ochronę.

Substancje zawarte w Isla-Moos działają jak balsam na podrażnioną błonę śluzową. Powlekają błonę śluzową gardła i krtani, chroniąc ją przed dalszym wpływem szkodliwych czynników.

Kojące działanie Isla-Moos pomaga przywrócić równowagę podrażnionej błonie śluzowej, zwłaszcza w przypadku dolegliwości spowodowanych przez:

•    odruch kaszlowy i chrypkę

•    znaczne obciążenie więzadeł głosowych (wokalista, mówca)

•    oddychanie suchym powietrzem (ogrzewanym lub klimatyzowanym)

•    utrudnione oddychanie przez nos

•    suchość w jamie ustnej

Porost islandzki: porost i jego pochodzenie

Porost islandzki znany jest w medycynie ludowej już od XVII wieku. Występuje lub występował pod nazwami płucnica islandzka, skórnica islandzka, szary mech czy też mech islandzki. Występuje na równinach, jak również w średnich i wysokich górach północnej, środkowej i wschodniej Europy oraz Ameryki Północnej. Rośnie tam na płaskich; ubogich i jałowych podłożach. W rzeczywistości, pomimo swojej dawnej nazwy „mech islandzki", roślina ta nie jest mchem, tylko porostem. Dawniej wszystkie rośliny, które zewnętrznie podobne były do mchów, uważano za mchy i w ten sposób je określano. W istocie porost islandzki należy do rodziny tarczownicowatych (Parmeliaceae). W porostach współżyją razem w trwałej symbiozie pewne gatunki grzybów i glonów. Porost islandzki osiąga wysokość około 10 cm, ma pokrój krzaczkowaty i rozgałęzia się - podobnie jak mech - na kędzierzawe, coraz drobniejsze „listki". Górna strona plechy jest brunatnooliwkowa, dolna - plamista w kolorze biało-szarym.

Ochrona błony śluzowej przed wtargnięciem drobnoustrojów

Wdychane powietrze zawiera drobnoustroje chorobotwórcze, które każdego dnia wystawiają na próbę działanie naszego układu odpornościowego. Głównym miejscem inwazji drobnoustrojów jest błona śluzowa górnych dróg oddechowych. Zdrowa błona śluzowa zwykle jest w stanie oprzeć się bez problemu szkodliwym intruzom. Jednak jeśli błona śluzowa jest podrażniona albo osłabiona - np. przez suche, ogrzane powietrze albo substancje szkodliwe (smog, dym tytoniowy) - wówczas drobnoustroje mają ułatwione zadanie.

Zabezpieczenie błony śluzowej przed substancjami szkodliwymi i podrażnieniami Zawarte w Isla-Moos substancje śluzowe porostu islandzkiego powlekają błonę śluzową gardła i krtani. W ten sposób osłaniają ją przed suchym i zanieczyszczonym powietrzem oddechowym. Tak zabezpieczona błona śluzowa może szybciej odzyskać równowagę i pierwotną funkcję obronną.

Specyficzne właściwości Isla-Mint

Isla-Moos zawiera specjalny wyciąg z porostu islandzkiego, występującego na Dalekiej Północy, gdzie panuje surowy klimat. Sucha pozostałość zawiera do ponad 80% substancji śluzowych. Skoncentrowany w pastylkach ekstrakt rozpuszcza się podczas ssania i niczym balsam, osadza się w jamie ustnej, gardle i krtani, przynosząc ulgę.

Ochrona i pielęgnacja więzadeł głosowych

Osłabienie głosu i chrypka sygnalizują, że nadwyrężone zostały więzadła głosowe. W takiej sytuacji Isla-Moos koi i pielęgnuje szczególnie wrażliwe na podrażnienia więzadła głosowe. Isla-Moos może być także stosowany zapobiegawczo, dla ochrony wrażliwych więzadeł głosowych.

Suchość w jamie ustnej

Przyczyny suchości w jamie ustnej mogą być różnorakie. Na przykład regularne przyjmowanie niektórych leków może prowadzić do zmniejszenia wydzielania śliny. Również niektóre choroby jak cukrzyca czy choroby reumatyczne (np, reumatoidalne zapalenie stawów) mogą stanowić przyczynę suchości w jamie ustnej. Ponadto czynniki zewnętrzne, takie jak suche powietrze, nadużywanie kawy lub herbaty, palenie papierosów czy ograniczenie czynności żucia mogą powodować suchość w jamie ustnej. Zmniejszone wydzielanie śliny może być też po prostu związane z wiekiem, dlatego też suchość w jamie ustnej dotyczy w szczególności ludzi w starszym wieku. Składniki preparatu Isla-Moos w przyjemny sposób powlekają i nawilżają błonę śluzową.

Bardzo dobra tolerancja

Isla-Moos jest bardzo dobrze tolerowany, dlatego też może być przyjmowany równocześnie z innymi preparatami.

Ochrona błony śluzowej również podczas uprawiania sportu

Podczas uprawiania sportu błona śluzowa dróg oddechowych narażona jest na większe niż zazwyczaj obciążenie. Skutkiem tego może być suchość błony śluzowej i uciążliwy , odruch kaszlowy. Również w takich przypadkach Isla-Moos chroni w sposób naturalny błonę śluzową. Dlatego też pastylki Isla-Moos są szczególnie pomocne także podczas uprawiania sportu, ponieważ zapobiegają wysuszeniu błony śluzowej jamy ustnej i gardła.   

Sposób użycia wyrobu medycznego

1-2 pastylki ssać w razie potrzeby kilka razy dziennie.

W razie potrzeby Isla-Moos może być stosowany nawet przez dłuższy okres. Jeżeli po 10-dniowym stosowaniu nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Isla-Moos nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik zawarty w wyrobie.

Osoba, u której wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinna skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu.

Uwagi

  • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25oC.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić przed światłem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Isla-Moos - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg wodny z porostu islandzkiego

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła

Wskazania:

Kaszel i chrypa, silne obciążenie strun głosowych (śpiewacy, lektorzy, nauczyciele, wykładowcy), dolegliwości spowodowane suchym powietrzem (np. w okresie grzewczym), dolegliwości powstałe przy ograniczonym oddychaniu przez nos. B

Dawkowanie:

Doustnie. Ssać powoli 1-2 pastylki kilka razy dziennie. Preparat można stosować przez dłuższy czas. W przypadku braku poprawy po 10 dniach stosowania, należy zasięgnąć porady lekarza. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu w ciąży i przy karmieniu piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus