Prezerwatywy

144 produkty info
Podsumowanie
144 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Prezerwatywy

Prezerwatywa – dobra  i tania antykoncepcja

Prezerwatywy to najczęściej stosowana forma antykoncepcji. Są łatwo dostępne, tanie i można je kupić bez recepty. Prezerwatywy wykonuje się z różnych materiałów – lateksu, poliizoprenu (bez lateksu dla osób ze stwierdzonym uczuleniem). Zaliczane są do antykoncepcji mechanicznej (barierowej). Jej celem jest zapobiegnie przedostania się plemników do dróg rodnych kobiety i tym samym zabezpieczenie przed zapłodnieniem. Prezerwatywa to nie tylko skuteczny środek zapobiegający niechcianej ciąży, ale także sposób na urozmaicenie życia intymnego.

Jakie są rodzaje prezerwatyw?

Dostępnych jest wiele rodzajów prezerwatyw – prążkowane, z wypustkami, ze środkiem potęgującym wrażenia. Dla par poszukujących dodatkowych doznań rekomendowane są prezerwatywy kolorowe, zapachowe i smakowe. W ofercie DOZ.PL znaleźć można także prezerwatywy nasączone środkiem plemnikobójczym (najczęściej jest to nonoxynol-9). Mężczyźni mogą wybierać w różnych wielkościach, poszukiwane są zarówno te w rozmiarze standardowym, jak i w rozmiarze XL. Dla osób zagrożonych powstaniem otarć w czasie stosunku przeznaczone są prezerwatywy dodatkowo nawilżane. Szczególnych doznań podczas stosunku dostarczają prezerwatywy ultracienkie promowane jako skin lub zero To, że prezerwatywa jest bardzo cienka, nie oznacza, że chroni mniej. Ważne jest stosowanie prezerwatyw zgodnie z ich przeznaczeniem, unikanie kontaktu z ostrymi krawędziami i substancjami, które nie są rekomendowane przez producentów jako lubrykanty.

Prążkowane, nawilżane, cienkie i grube

W aptece DOZ.pl dostępne są:

  • prezerwatywy nawilżane – pokryte są dodatkową warstwą lubrykantu, który wspomaga uczucie komfortu podczas zbliżenia;
  • prezerwatywy smakowe – mają niezwykle atrakcyjny smak i zapach, np. pina colada;
  • prezerwatywy ultracienkie – charakteryzują się bardzo cienkimi ściankami, przez co wzmagają odczuwanie bliskości partnera. Mogą być dodatkowo nawilżane;
  • prezerwatywy dopasowane – są one węższe od tych klasycznych, dzięki czemu pozwalają czuć więcej bliskości z drugą osobą;
  • prezerwatywy grubsze – pomagają zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa. Są nieco grubsze od standardowych i zawierają więcej środka nawilżającego;
  • prezerwatywy prążkowane – na swojej powierzchni mają wypustki i prążki, które wspierają dodatkową stymulację obojga partnerów. Czasem zawierają również aromaty, żel chłodzący lub rozgrzewający, które pomagają zwiększać odczuwaną przyjemność;
  • prezerwatywy przedłużające stosunek – zawierają lubrykant z substancją opóźniającą wytrysk (np. lignokainą);
  • prezerwatywy XL.

Prezerwatywy lateksowe i nielateksowe

Najczęściej prezerwatywy wykonane są z naturalnej, przezroczystej gumy lateksowej. To bezpieczny i wytrzymały materiał, który łatwo się zakłada. Jednak dla części osób może być alergenem.

Nielateksowe prezerwatywy dostępne w tej kategorii to produkty przeznaczone dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą ich stosować. Zostały one wykonane z poliizoprenu, który jest równie wytrzymały jak lateks, ale pozbawiony charakterystycznego zapachu. Produkty z poliizoprenu nie zawierają ani grama lateksu kauczuku naturalnego, dlatego są to dobre prezerwatywy dla alergików. Dodatkowo w dotyku mogą przypominać skórę, co wzmaga naturalność doznań podczas współżycia.

Prezerwatywy są produktami jednorazowego użytku. Po wykorzystaniu koniecznie je wyrzuć! Pamiętaj także o tym, że nie są one stuprocentowym i niezawodnym środkiem antykoncepcyjnym.

Producenci prześcigają się w jak najlepszym dostosowaniu się do wymagań i preferencji użytkowników. Coraz częściej prezerwatywy przestają być wyłącznie metodą antykoncepcyjną. Pod uwagę brana jest także możliwość zapewnienia jak najbardziej intensywnych doznań obu stron podczas zbliżeń. Jakie prezerwatywy wybrać? Takie, które pomogą Ci cieszyć się w pełni z bliskości drugiej osoby, a nawet ją urozmaicą.

Mniej popularne są prezerwatywy dla kobiet. Ich aplikacja jest trudniejsza, wymaga więcej czasu i sprawności. Prezerwatywy jako jedyny środek antykoncepcyjny zapobiegają chorobom przenoszonym drogą płciową. Inne metody antykoncepcji? Sprawdź wkładki domaciczne.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij