Fitonasal - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat polecany, aby wspomóc regenerację śluzówki nosa podrażnionej w związku z suchością błony śluzowej, przeziębieniem, działaniem podrażniających czynników zewnętrznych oraz przewlekłymi chorobami takimi jak zapalenie zatok przynosowych czy alergiczny nieżyt nosa. Pomaga w usuwaniu śluzu z nosa i zapewnia uczucie świeżości, zmniejszając uczucie zatkanego nosa.

Dawkowanie:

Donosowo. Zaleca się stosowanie 1-3 kropli preparatu do każdego otworu nosowego 1 do 3 razy dziennie. Pojedyncze pojemniki można zamykać ponownie, wiec po otwarciu preparat można używać przez okres 24 godzin. By ułatwić aplikacje preparatu korzystny jest łagodny masaż nosa na zewnątrz, długimi ruchami od nasady ku górze.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.