×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Biostreptaza (Distreptaza SK-SD) - Streptodornasum, Streptokinasum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Przewlekłe zapalenie przydatków. Zmiany naciekowe, pooperacyjne. Zapalenie błony śluzowej macicy. Żylaki odbytu (hemoroidy) w ostrym i przewlekłym stanie zapalnym. Ropnie okołoodbytnicze i przetoki z rozległym naciekiem zapalnym. Ropiejące torbiele okolicy kości guzicznej.

Dawkowanie

Doobytniczo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Czopek należy wprowadzić głęboko do odbytnicy.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, obniżoną krzepliwość krwi, świeże rany, szwy chirurgiczne. Ponadto nie zaleca się podawania leku po ekstrakcji zębów oraz po krwotokach.

 

Gdy przyjmujesz leki wpływające na krzepliwość krwi, leki zwierające wapń. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Skutki uboczne

Miejscowa bolesność i obrzęk, objawy alergiczne, podwyższenie temperatury ciała oraz skłonność do krwawień.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.