×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Rohypnol - Flunitrazepamum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład flunitrazepam
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Psychiatria
Działanie nasenne

Wskazania do stosowania

Krótkotrwałe leczenie bezsenności.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! W trakcie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na benzodiazepiny, miastenię (nużliwość mięśni), niewydolność oddechową, zaburzenia funkcji wątroby.

 

Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, leki przeciwuczuleniowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone. W ciązy stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Nadmierne uspokojenie, dezorientacja, zmęczenie, ból i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, senność w ciągu dnia.Objawy te pojawiają się przede wszystkim na początku leczenia i zwykle zanikają w trakcie dłuższej terapii. Inne działania niepożądane, takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zmiany libido lub reakcje skórne pojawiają się sporadycznie. Lek może spowodować przyzwyczajenie i uzależnienie się od niego.

 

Uwaga! Lek silnie upośledza sprawność psychofizyczną. W ciągu 24 godzin po jego zażyciu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn