Rohypnol - Flunitrazepamum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład flunitrazepam
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Psychiatria
Działanie nasenne

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie bezsenności.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! W trakcie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierne uspokojenie, dezorientacja, zmęczenie, ból i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, senność w ciągu dnia.Objawy te pojawiają się przede wszystkim na początku leczenia i zwykle zanikają w trakcie dłuższej terapii. Inne działania niepożądane, takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zmiany libido lub reakcje skórne pojawiają się sporadycznie. Lek może spowodować przyzwyczajenie i uzależnienie się od niego.   Uwaga! Lek silnie upośledza sprawność psychofizyczną. W ciągu 24 godzin po jego zażyciu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na benzodiazepiny, miastenię (nużliwość mięśni), niewydolność oddechową, zaburzenia funkcji wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, leki przeciwuczuleniowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone. W ciązy stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.