Raphacholin forte - Acidum dehydrocholicum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Lek stosuje się w niedostatecznym wydzielaniu żółci i niestrawności oraz jako łagodny środek przeczyszczający.

Dawkowanie:

Doustnie. Niestrawność: 1 tabletka 3 razy dziennie, po posiłku. Nie stosować więcej niż 6 tabletek dziennie. Zaparcia: 2 tabletki jednorazowo. Efekt przeczyszczający spodziewany jest do 6 godzin. W zaparciach nie należy stosować leku bez konsultacji z lekarzem dłużej niż tydzień.   Nie stosować u dzieci.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić biegunka, nudności, wymioty, reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia wątroby, ostre stany zapalne w obrębie przewodu pokarmowego, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.