×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Batrafen - Ciclopiroxum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład cyklopiroksolamina
Postać krem
płyn do stosowania na skórę
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze
Zamów w doz.pl Batrafen 1%, krem, 20 g
Batrafen 1%, płyn, 20 ml

Wskazania do stosowania

Grzybica skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Krem i płyn nanosi się na chorobowo zmienioną skórę, delikatnie wcierając (najlepiej bezpośrednio po umyciu lub kąpieli). Po ustąpieniu zmian grzybiczych należy kontynuować leczenie jeszcze przez 1-2 tygodnie.

Uwaga! Nie stosować do leczenia grzybiczych zapaleń oka. Bardzo ostrożnie stosować u noworodków, niemowląt i małych dzieci.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na cyklopiroksolaminę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży, z wyjątkiem przypadków, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Świąd, miejscowe podrażnienie lub uczucie pieczenia.

Lek stosowany zgodnie z zalecaniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.