Venter - Sucralfatum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sukralfat
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Gastroenterologia
Działanie osłaniające
Zamów w doz.pl Venter, 1 g, tabletki, 50 szt.

Wskazania:

Lek stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie:

Doustnie, między posiłkami i przed snem. Tabletki mogą być rozpuszczane w 15-30 ml wody. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zmiany skórne, nadmierna senność, zawroty głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia nerek. Gdy przyjmujesz tetracykliny, warfarynę, fenytoinę, ketokonazol. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.