O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
ANGELINI PHARMA POLSKA SP.Z O.O.Via Amelia 70
00181 Rome
patrizia.ciavatta@angelinipharma.com
Opis
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
Skład
(1 czopek): paracetamol 500 mg, lecytyna sojowa, tłuszcz stały.
Dawkowanie
doodbytniczo.
Czopki 500 mg: dorośli - 1 czopek 4-6 razy dziennie. Nie stosować więcej niż 8 czopków na dobę. Maksymalna dawka dla dorosłych w leczeniu krótkotrwałym wynosi 4 g, a w leczeniu długotrwałym 2,6 g.
Wskazania
- bóle głowy i zębów,
- bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
- bolesne miesiączki,
- bóle po zabiegach chirurgicznych,
- gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania
Uczulenie na paracetamol lub inne składniki preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), zaburzenia czynności wątroby i nerek.
Sporadycznie: methemoglobinemia, agranulocytoza, trombocytopenia.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.