Cervarix, szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, 0.5 ml, 1 ampułko - strzykawka + igła
Cervarix, szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, 0.5 ml, 1 ampułko - strzykawka + igła
329.99 zł

Cervarix, szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, 0.5 ml, 1 ampułko - strzykawka + igła

Cervarix, szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, 0.5 ml, 1 ampułko - strzykawka + igła
329.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Cervarix - Vaccinum Human Papilloma Virus - zastosowanie i działanie

Skład:

białko wirusa brodawczaka ludzkiego

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

szczepionka przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego

Wskazania:

Szczepionka Cervarix jest przeznaczona do stosowania u dziewcząt i kobiet od ukończenia 9 roku życia w celu ochrony przed chorobami spowodowanymi zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego (wirusy HPV).

Dawkowanie:

Domięśniowo w górną część ramienia. Zastosowanie szczepionki powinno być zgodne z oficjalnymi zaleceniami. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Cervarix nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból albo dyskomfort w miejscu podania, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu podania, ból głowy, ból mięśni, tkliwość lub osłabienie mięśni (nie spowodowane aktywnością fizyczną), zmęczenie. Często: dolegliwości żołądkowo-jelitowe w tym nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha, świąd, wysypka z zaczerwieniem skóry, pokrzywka, ból stawów, gorączka. Niezbyt często: zakażenie górnych dróg oddechowych (infekcja nosa, gardła lub tchawicy), zawroty głowy, inne odczyny w miejscu podania takie jak twardy guzek, mrowienie lub zdrętwienie. Ponadto mogą wystąpić reakcje alergiczne. Szczepionka Cervarix prawdopodobnie nie wpływa na zdolność prowadzenie pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy stwierdzono reakcję alergiczną na substancje czynne lub którykolwiek składnik tej szczepionki, ciężką infekcję z wysoką temperaturą. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planujesz przyjmować oraz o wszystkich otrzymanych ostatnio szczepionkach. Szczepionka Cervarix może być podawana z dawką przypominającą skojarzonej szczepionki zawierającej antygeny błonicy (d), tężca (T) i krztuśca (bezkomórkowej, pa) z lub bez antygenów poliomyelitis (szczepionka inaktywowana) (szczepionki dTpa i dTpa-IPV) oraz ze skojarzoną szczepionką przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B (Twinrix) lub szczepionką przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (Engerix B). Szczepionki mogą być podane podczas tej samej wizyty, jednak w różne miejsca ciała (np. w przeciwległe ramiona). Szczepionka Cervarix może nie wywołać optymalnej ochrony, jeśli zostanie zostosowana w tym samym czasie co leki zmniejszające odporność (osłabiające działanie układu immunologicznego). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania szczepionki Cervarix w czasie ciąży. Jeśli ciąża wystąpi w czasie trwania cyklu szczepienia, należy skonsultować się z lekarzem. Zaleca się odroczenie kolejnej dawki do czasu rozwiązania ciąży. Cervarix może być stosowany w okresie karmienia piersią wyłącznie, gdy potencjalne korzyści z jego stosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT