Produkt w kategoriach

Tabcin Trend, kapsułki miękkie, 12 szt.

Tabcin Trend, kapsułki miękkie, 12 szt.

23.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Tabcin trend Lek przeciw objawom grypy i przeziębienia.

Skład

1 kapsułka miękka zawiera:

  • Chlorfenyraminy maleinian (Chlorpheniramini maleas) - 2 mg
  • Pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) - 30 mg
  • Paracetamol (Paracetamolum) - 250 mg

Inne składniki leku to:
barwnik FD & C niebieski 1 (E 133), czerwień koszenilowa A, 80% (E124), żelatyna, glicerol 85%, glikol polietylenowy 400, powidon K30, glikol propylenowy, woda oczyszczona, sorbitol 70%, szelak, tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie

Dorośli i młodzież (od 15 roku życia): Połknąć dwie kapsułki popijając niewielką ilością wody. Powyższą dawkę można przyjmować co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy na dobę.
 

Działanie

Preparat złożony o skojarzonym działaniu składników.

Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia.
Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok powstający w przebiegu kataru lub grypy, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie.
Paracetamol, substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle towarzyszące infekcji, np. ból głowy, gardła, oraz ogólne dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.
 

Wskazania

Łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła i drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować:

  • u dzieci do 15 roku życia;
  • u pacjentów nadwrażliwych na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
  • u pacjentów z chorobami układu oddechowego, takimi jak chroniczne zapalenie oskrzeli czy rozedma;
  • u pacjentów z jaskrą, przerostem prostaty, chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą i nadczynnością tarczycy;
  • u pacjentów przyjmujących leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i przez dwa tygodnie po ich odstawieniu oraz u pacjentów leczonych AZT (zydowudyna)
  • u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; (ryzyko wystąpienia anemii hemolitycznej);
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

Lek nie powinien być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Lek może zaburzać sprawność psychofizyczną, nie należy zatem prowadzić pojazdów mechanicznych po zażyciu leku.

Zaburzenia układu nerwowego: senność, suchość w jamie ustnej, pobudliwość, niepokój, zawroty głowy, bezsenność, strach, drżenia, halucynacje, napady padaczki.
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: problemy z oddychaniem; u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne może czasami dochodzić do nasilenia się objawów astmy ("astma analgetyczna").
Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rumień, bardzo rzadko reakcje alergiczne z zapalnymi zmianami skórnymi.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zaburzeniach w składzie krwi, takie jak: zmniejszenie liczby krwinek (agranulocytoza, trombocytopenia, pancytopenia, leukopenia) oraz anemia aplastyczna.
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: bóle głowy.
Zaburzenia serca: odruchowe spowolnienie czynności serca (bradykardia) nadciśnienie, tachykardia (przyspieszenie akcji serca), kołatanie serca.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: trudności z oddawaniem moczu, uszkodzenie nerek.
Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko opisywano reakcje nadwrażliwości, takie jak: obrzęk naczynioruchowy, zespół zaburzeń oddechowych, zwiększona potliwość, nudności, spadek ciśnienia tętniczego lub wstrząs.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby, ciężkie uszkodzenie wątroby w przypadku
przedawkowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tabcin Trend - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Chlorpheniramini maleas - zastosowanie i działanie

Skład:

maleinian chlorfeniraminy paracetamol chlorowodorek pseudoefedryny

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Przeziębienie i grypa przebiegająca z katarem, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok, bólem głowy, uczuciem ogólnego rozbicia, kichaniem, gorączką.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 2 kapsułki jednorazowo. Popić niewielką ilością wody. Można powtarzać co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy na dobę. Nie zwiększać zalecanej dawki.   Uwaga! Nie przyjmować dłużej niż 7 dni. W przypadku gorączki utrzymującej się ponad 3 doby - skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu, a także przyjmować dodatkowo innych preparatów zawierających paracetamol.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić zawroty i bóle głowy, senność, zaburzenia żołądkowe, nudności, wymioty, suchość w ustach, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia rytmu serca, pobudliwość, niepokój ruchowy, bezsenność, reakcje alergiczne. U osób nadużywających alkoholu - paracetamol nawet w małych dawkach stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.   Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, schorzenia serca, nerek i/lub wątroby, choroby układu oddechowego (chroniczne zapalenie oskrzeli, rozedmę).   Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy), leki przeciwdepresyjne, zydowudynę, chloramfenikol, glikozydy naparstnicy, leki przeciwparkinsonowskie.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus