Coldrex MaxGrip C, tabletki, 24 szt.

fenylefryna, kofeina, paracetamol, witamina c, tabletka, ból, gorączka, grypa, katar

19.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Opis

Tabletki Coldrex MaxGrip C to lek stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Zawiera połączenie kilku substancji aktywnych, dzięki czemu działa przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo, udrażnia nos, ułatwia odkrztuszanie oraz pobudza za pomocą kofeiny. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum), kofeina (Coffeinum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), wodzian terpinu (Terpinum hydratum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum).

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu, 30 mg kwasu askobowego.

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidom, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E 110).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki do 4 razy na dobę.

Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny na dobę ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Należy zawsze stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawke leku.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lek Coldrex MaxGrip C działa wielokierunkowo dzięki zawartości 4 składników aktywnych. Za przeciwgorączkowe i przeciwbólowe działanie tabletek odpowiada paracetamol, którego efekt terapeutyczny wzmacnia pobudzająca kofeina. Fenylefryna udrażnia nos, a wodzian terpinu działa wykrztuśnie. Coldrex MaxGrip C zawiera również witaminę C, która pomaga uzupełnić jej niedobory, często występujące na początkowym etapie infekcji.

Wskazania

Coldrex MaxGrip C stosuje się w leczeniu typowych objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze. bóle głowy, bóle gardła bóle kostne i mięśniowe.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Coldrex MaxGrip C:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, kofeinę, fenylefrynę, wodzian terpinu, witaminę C lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • u osób  z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnościa nerek,
  • u osób z chorobą alkoholową,
  • u osób przyjmujących zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV),
  • u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodniu po ich ostatnim zastosowaniu.
  • Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 pacjentów):

  • ból głowy,
  • zawroty głowy,
  • bezsenność,
  • nerwowość,
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego,
  • nudności i wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol i (lub) sympatykomimetykami.
  • Lek zawiera paracetamol.
  • Lek zawiera kofeinę, należy unikać nadmiernego spożycia kawy, herbaty lub napojów zawierających kofeinę podczas stosowania leku.
  • Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku chorób wątroby lub nerek, pacjentów z niedowagą i niedożywionych, pacjentów regularnie spożywających alkohol.
  • Lek zawiera żółty barwnik (E110), może powodować reakcje alergiczne.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Coldrex MaxGrip C może wchodzić w interakcje z:

  • lekami stosowanymi przeciw nudnościom i wymiotom,
  • lekami stosowanymi w celu zmniejszenia dużego sężenia cholesterolu we krwi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • lekami nasennymi,
  • lekami stosowanymi w leczeniu depresji, manii),
  • lekami stosowanymi w leczeniu alkoholizmu.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcze że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią bez zalecenia lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Perrigo Poland sp. z o.o.
Al. Niepodległosci 18
02-633 Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij