Na receptę

Priligy, 60 mg, tabletki powlekane, 3 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

129,99 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
129,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 28 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Berlin-Chemie AG
Glienicker Weg 125
Berlin, Niemcy

Producent

BERLIN CHEMIE AG
Cybernetyki 7 B
Warszawa

Opis

Priligy to lek w postaci tabletek, zawierający w składzie substancję czynną dapoksetynę, która należy do grupy leków zwanych „selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny” (SSRI). Priligy jest wskazany w leczeniu przedwczesnej ejakulacji.

Skład

Substancją czynną leku jest dapoksetyna (Dapoxetinum).

Każda tabletka powlekana zawiera chlorowodorek dapoksetyny, odpowiadający 60 mg dapoksetyny.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: Coating Powder Grey 3: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cP, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Tabletki leku Priligy należy połykać w całości, aby uniknąć ich gorzkiego smaku, popijając co najmniej szklanką wody. Ten lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Lek należy stosować tylko 1 do 3 godzin przed podjęciem aktywności seksualnej. Nie należy przyjmować tego leku częściej niż jeden raz na 24 godziny (raz na dobę).

Ten lek nie powinien być stosowany przez mężczyzn w wieku poniżej 18 lat lub u mężczyzn w wieku 65 lat i starszych

Działanie

Dapoksetyna jest silnym wybiórczym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Produkt leczniczy Priligy wydłuża czas potrzebny do wytrysku oraz pomaga utrzymać kontrolę nad wytryskiem. Może to zmniejszyć poczucie frustracji oraz przygnębienia spowodowanego przedwczesnym wytryskiem.

Wskazania

Produkt leczniczy Priligy jest wskazany w leczeniu przedwczesnej ejakulacji u dorosłych mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat.

Produkt leczniczy Priligy powinien być przepisywany wyłącznie pacjentom spełniającym wszystkie poniższe kryteria: czas wewnątrzpochwowego opóźnienia ejakulacji krótszy niż dwie minuty; chroniczna lub nawracająca ejakulacja przy minimalnej stymulacji seksualnej lub krótko po penetracji oraz niezależnie od kontroli mężczyzny; znaczny niepokój osobisty lub interpersonalny jako konsekwencja przedwczesnej ejakulacji; słaba kontrola nad ejakulacją; przedwczesne ejakulacje podczas większości stosunków seksualnych w czasie ostatnich 6 miesięcy w wywiadzie. Priligy powinien być stosowany wyłącznie jako terapia na żądanie przed rozpoczęciem stosunku seksualnego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu; niewydolności serca (klasy II-IV wg skali NYHA); zaburzeń przewodzenia takiego jak blok przedsionkowo-komorowy lub zespół chorego węzła zatokowego; istotnej choroby niedokrwiennej serca; istotnej wady zastawkowej; omdlenia w wywiadzie; manii; ciężkiej depresji; zaburzeń czynności wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Przyjmowanie tego leku może prowadzić do utraty przytomności oraz do zmniejszenia ciśnienia podczas zmiany pozycji na stojącą.
W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia tego działania, należy: tabletkę popić co najmniej jedną, pełną szklanką wody; nie stosować tego leku jeśli pacjent jest odwodniony (niedobór wody w organizmie). Może się tak dziać, jeśli pacjent nie pił niczego w przeciągu ostatnich 4 - 6 godzin, pacjent od dłuższego czasu poci się; u pacjenta występuje choroba z wysoką gorączką, biegunką lub wymiotami; jeśli pacjent czuje się jakby miał stracić przytomność (występują nudności, zawroty głowy, uczucie oszołomienia, splątanie, pocenie się, zaburzenia rytmu serca) lub jeśli występuje uczucie oszołomienia podczas przyjmowania pozycji stojącej, pacjent powinien natychmiast położyć się tak aby jego głowa znajdowała się poniżej tułowia lub usiąść z głową pomiędzy kolanami i poczekać, aż objawy ustąpią. Takie postępowanie pozwoli uniknąć upadku i zranienia, gdyby doszło do utraty przytomności; nie należy wstawać gwałtownie, jeśli pacjent przed dłuższy czas siedział lub leżał; nie należy prowadzić pojazdów, używać jakichkolwiek narzędzi lub obsługiwać maszyn, jeśli pacjent odczuwa osłabienie podczas stosowania leku; należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu leku Priligy doszło do omdlenia.

Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 mężczyzn): zawroty głowy; bóle głowy; nudności.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Priligy należy omówić z lekarzem, jeśli pacjent: ma niezdiagnozowany przedwczesny wytrysk; ma inne problemy seksualne, takie jak zaburzenia erekcji; w przeszłości miał zawroty głowy spowodowane niskim ciśnieniem; stosuje substancje psychoaktywne, takie jak ekstazy, LSD, narkotyki lub benzodiazepiny; spożywa alkohol; miał problemy natury psychicznej, w tym depresję, manię (do objawów których należą: uczucie nadmiernej ekscytacji, drażliwość lub brak zdolności do logicznego myślenia), zaburzenia afektywne dwubiegunowe (do objawów których należą: ciężkie zaburzenia nastroju pomiędzy manią a depresją) lub schizofrenię (zaburzenie psychiczne); ma padaczkę; ma problemy w krzepnięciem krwi; miał wcześniej występujące krwawienia; ma problemy z nerkami; ma lub zagraża mu wysokie ciśnienie śródgałkowe (jaskra).

Przed rozpoczęciem stosowania tego leku, lekarz powinien wykonać badanie, aby upewnić się czy u pacjenta nie występuje nagłe zmniejszenie ciśnienia podczas zmiany pozycji z leżącej na stojącą.

Nie należy pić soku grejpfrutowego przez 24 godziny przed zastosowaniem tego leku, gdyż może to prowadzić do zwiększenia stężenia leku Priligy w organizmie.

Tabletkę należy popić przynajmniej jedną, pełną szklanką wody.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki stosowane w leczeniu innych niż depresja zaburzeń psychicznych; niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym ibuprofen i kwas acetylosalicylowy; leki o działaniu przeciwzakrzepowym, w tym warfarynę; niektóre leki stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji, takie jak syldenafil, tadalafil lub wardenafil, mogą prawdopodobnie zmniejszać ciśnienie tętnicze po zmianie pozycji na stojącą; niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego i bólu w klatce piersiowej (dusznica bolesna) (jak werapamil i diltiazem) lub rozroście gruczołu krokowego, z uwagi na to, że te leki mogą również zmniejszać ciśnienie krwi podczas zmiany pozycji na stojącą; niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych, jak flukonazol; niektóre leki stosowane w leczeniu HIV, jak amprenawir, fosamprenawir; niektóre antybiotyki stosowane w leczeniu zakażeń, jak erytromycyna i klarytromycyna; aprepitant (stosowany w leczeniu nudności).

Nie należy stosować leku Priligy razem z: lekami stosowanymi w leczeniu depresji, zwanymi Inhibitorami monoaminooksydazy (MAO); tiorydazyną stosowaną w leczeniu schizofrenii; innymi lekami o działaniu przeciwdepresyjnym; litem (lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych); linezolidem; antybiotykiem stosowanym w leczeniu zakażeń; tryptofanem (lekiem ułatwiającym zasypianie); zielem dziurawca zwyczajnego (lekiem ziołowym); tramadolem (stosowanym w leczeniu silnego bólu); lekami stosowanymi w leczeniu migren; niektórymi lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń grzybiczych, w tym ketokonazolem i itrakonazolem; niektórymi lekami stosowanymi w leczeniu HIV, w tym rytonawirem, sakwinawirem, nelfinawirem i atazanawirem; niektórymi antybiotykami stosowanymi w leczeniu zakażeń, w tym telitromycyną; nefazodonem; lekiem stosowanym w leczeniu depresji.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety nie powinny stosować tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia objawów takich jak: senność, zawroty głowy, osłabienie, trudności z koncentracją oraz niewyraźnie widzenie, należy unikać prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania niebezpiecznych maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij