Kidofen duo, (100 mg + 125 mg)/5 ml, zawiesina doustna, 100 ml
zawiesina
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
37,99 zł
Dostępny w 790 aptekach .
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceFormy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
Encyklopedia
Kidofen duo - Ibuprofenum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie
Skład:
paracetamol ibuprofenPostać:
zawiesina doustnaKategoria: :
Układ mięśniowo-szkieletowySpecjalności: :
Medycyna rodzinna PediatriaDziałanie :
przeciwzapalne przeciwbólowe przeciwgorączkoweWskazania do stosowania:
Leczenie gorączki i bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, bólów pooperacyjnych.Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować po posiłku. 5 ml zawiesiny Kidofen duo zawiera 2 g sacharozy. Należy wziąć to pod uwagę u osób chorych na cukrzycę.Poinformuj lekarza:
Gdy masz uczulenie na ibuprofen, paracetamol oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników leku, przedziurawienie (perforacja) ściany żołądka lub jelita, związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby serca, skazę krwotoczną (zaburzenia krzepnięcia krwi), stany zapalne przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, owrzodzenie i/lub krwawienie z przewodu pokarmowego, układowy toczeń rumieniowaty, choroby mieszne tkanki łącznej, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności serca, astmę oskrzelową, przewlekły nieżyt nosa, zapalenie zatok, polipy nosa lub alergię (występującą aktualnie lub w przeszłości), ospę wietrzną. Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować leku Kidofen duo z: innymi lekami zawierającymi paracetamol, z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (takim jak buprofen, diklofenak, naproksen, nimesulid), z kwasem acetylosalicylowym, selektwnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2 (lekami stosowanymi w leczeniu choroby reumatycznej, np. celekoksyb). Ponadto należy poinformować lekarza jeśli przyjmujesz: chloramfenikol (antybiotyk stosowany do miejscowego leczenia zakażeń skóry, oczu), cholestyraminę (lek obniżający poziom cholesterolu), metoklopramid i domperydon (leki hamujące wymioty), leki obniżające ciśnienie, leki przeciwzakrzepowe, selektywne inhibiotory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji), glikozydy nasercowe (leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i zaburzeń pracy serca), cyklosporynę (lek stosowany m.in. po przeszczepieniu narządów), kortykosteroidy (leki stosowane m.in. w leczeniu choroby reumatycznej), leki moczopędne, lit (lek stosowany w leczeniu niektórych chorób psychicznych), metotreksat (lek cytostatyczny stosowany m.in. w leczeniu niektórych nowotworów), mifepryston, antybiotyki z grupy chinolonów (leki stosowane w leczeniu zakażeń), zydowudynę (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Kidofen duo w I i II trymestrze ciąży. Nie wolno stosować leku Kidofen duo w ostatnim trymestrze ciąży. Przerwanie karmienia nie jest konieczne w w trakcie krótkotrwałego przyjmowania leku w dawkach nie większych niż zalecane w leczeniu bólu i gorączki.Skutki uboczne:
Często: niestrawność, bóle brzucha i nudności. Niezbyt często: pokrzywka, świąd, bóle głowy, biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, choroba wrzodowa żołądka, przedziurawienie (perforacja) lub krwawienie z przewodu pokarmowego, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroba Leśniowskiego–Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka. Rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, depresja, reakcje psychotyczne, szumy uszne, obrzęki, pokrzywka, rumień, zapalenie skóry. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną. Jednakże w niektórych przypadkach mogą wystąpić zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, w takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.Producent
AFLOFARMPartyzancka 133/151
95-200 Pabianice
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria