• Icon
Nitrendypina EGIS, 20 mg, tabletki, 60 szt.
8.81 zł 15.11 zł
15.11 zł
8.81 zł

Nitrendypina EGIS, 20 mg, tabletki, 60 szt.

  • Icon
Nitrendypina EGIS, 20 mg, tabletki, 60 szt.
Cena zależna od przysługującej odpłatności
8.81 zł 15.11 zł
15.11 zł
8.81 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Nitrendypina EGIS - Nitrendipinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nitrendypina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

obniża ciśnienie tętnicze krwi

Wskazania:

W leczeniu nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia.

Dawkowanie:

Doustnie, zazwyczaj raz dziennie (rano), po spożyciu posiłku, z niewielką ilością płynu. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból głowy, zawroty głowy, uczucie gorąca, wypieki na twarzy, obrzęki kończyn dolnych, wymioty, przyspieszenie akcji serca, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, uczucie zmęczenia, zwiększona ilość oddawanego moczu, zwiększenie stężenia glukozy we krwi.   W początkowym okresie leczenia zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, cymetydynę, ranitydynę, ryfampicynę, fenytoinę, karbamazepinę, kwas walproinowy, ketokonazol, itrakonazol, flukonazol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT