Refundowany

Tramal Retard 50, 50 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 30 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

11,86 zł
11,86 zł
0,00 zł
0,00 zł
2,40 zł
5,24 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
11,86 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 224 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Stada Poland Sp. z o.o.
Aleja 3 Maja 6
05-501 Piaseczno

Producent

STADA
Al. 3 Maja 6
Piaseczno   

Opis

Tramal Retard to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, zawierający substancję czynną tramadol. Tramal Retard wykazuje działanie przeciwbólowe, stosuje się go w bólach o średnim i dużym natężeniu.

Skład

Substancją czynną leku jest tramadol (Tramadoli hydrochloridum).

1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu Tramal Retard 50 zawiera 50 mg tramadolu chlorowodorku (Tramadoli hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna; hypromeloza 100 000 mPa·s; magnezu stearynian; krzemionka koloidalna bezwodna. Skład otoczki: hypromeloza 6 mPa·s; laktoza jednowodna; makrogol 6000; glikol propylenowy; talk; tytanu dwutlenek (E 171); tlenek żelaza żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta. 

Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzać i nie kruszyć. Lek należy popić niewielką ilością płynu; zażywać niezależnie od posiłków, najlepiej rano i wieczorem.

Działanie

Tramadol to lek przeciwbólowy. Działa na ośrodkowy układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy).

Wskazania

Lek Tramal Retard jest wskazany do stosowania w bólu o średnim i dużym nasileniu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego; nadwrażliwości na inne opioidowe leki przeciwbólowe; ostrego zatrucia alkoholem, lekami przeciwbólowymi, w tym opioidowymi, lekami nasennymi lub psychotropowymi; jednoczesnego stosowania z inhibitorami MAO (Należy zachować 14 dniową przerwę między stosowaniem tramadolu i inhibitorów MAO); stosowania w leczeniu uzależnień od opioidów; padaczki nieodpowiednio kontrolowanej leki; stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane zgłaszane bardzo często (występują u więcej niż 1 na 10 pacjentów): nudności, bóle głowy, senność, zawroty głowy.

Działanie niepożądane występujące często (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów): wymioty, zaparcia, biegunka, suchość w jamie ustnej, nadmierna potliwość.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli pacjent: jest uzależniony od silnych leków przeciwbólowych działających na ośrodkowy układ nerwowy (np. opioidów); ma uraz głowy, wstrząs (objawiający się spadkiem ciśnienia krwi, bladością skóry, przyspieszonym oddechem, zimnymi potami, osłabieniem i omdleniem), zaburzenia świadomości niewiadomego pochodzenia, zaburzenia oddechowe lub zaburzenia czynności ośrodka oddechowego, podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe; ma zwiększoną wrażliwość na opioidy; ma padaczkę lub w przeszłości miał drgawki pochodzenia mózgowego; ma skłonności do nadużywania leków i lekozależność; ma niewydolność wątroby i/lub nerek.

Lek Tramal Retard może powodować zaburzenia oddychania podczas snu, takie jak bezdech senny (przerwy w oddychaniu podczas snu) i hipoksemię (niski poziom tlenu we krwi). W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem. 

W trakcie stosowania leku nie należy pić alkoholu!

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: inhibitory MAO (leki, w których substancją czynną są: izokarboksazyd, iproniazyd, tranylcypromina, klorgilina, selegilina, moklobemid); leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy oraz alkohol; cymetydynę (lek stosowany w chorobie wrzodowej); karbamazepiny (stosowane w leczeniu padaczki lub silnych napadów bólu twarzy zwanych neuralgią nerwu twarzowego); leki przeciwbólowe, takie jak buprenorfina, nalbufina, pentazocyna; leki przeciwdepresyjne (np. fluoksetyna, sertralina); tryptany (leki stosowane w migrenie (np. sumatryptan)); leki, które obniżają próg drgawkowy, w tym trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny (np. imipramina), lek przeciwpsychotyczny (np. chloropromazyna, flufenazyna, tiorydazyna); lek przeciwzakrzepowy (np. warfaryna, acenokumarol); ketokonazol (lek stosowany w grzybicy) lub erytromycyny (antybiotyk); soli litu (stosowane m.in. w leczeniu stanów maniakalnych).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wydłużać czas reakcji, nawet po zastosowaniu w zalecanych dawkach, zwłaszcza jeśli jest stosowany jednocześnie z innymi lekami psychotropowymi. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w czasie stosowania leku.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij