Rhinophenazol, krople do nosa, 10 ml
7.09 zł

Rhinophenazol, krople do nosa, 10 ml

Rhinophenazol, krople do nosa, 10 ml
Ostatnia cena produktu
7.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Rhinophenazol jest lekiem złożonym, zawierającym w swoim składzie substancję przeciwhistaminową oraz alfa-adrenomimetyk. W wyniku działania tych dwóch substancji dochodzi do zmniejszenia miejscowych odczynów zapalnych błony śluzowej nosa, zwłaszcza jeśli ich przyczyną jest uczulenie. Rhinophenazol działa objawowo i jest przeznaczony do leczenia doraźnego:

 

Skład

1 ml roztworu zawiera:
siarczan antazoliny 5 mg, azotan naftazoliny 0,25 mg, substancje pomocnicze: kwas borowy, disodu edettynian, benzalkoniowy chlorek roztwór, sodu wodorotlenek 10%, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

1-3 krople do każdego otworu nosowego nie częściej niż co 4-6 godzin. Bez konsultacji z lekarzem lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 do 5 dni.

Wskazania

  • ostre stany zapalne błony śluzowej nosa,
  • zaostrzenia przewlekłego nieżytu nosa w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa lub przeziębienia.Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskra z wąskim kątem, nadwrażliwość na środki adrenomimetyczne.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko występują działania ogólne:

  • senność, bóle i zawroty głowy, niepokój
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego
  • zaburzenia rytmu serca
  • nadmierne pocenie
  • osłabienie
  • zwiększenie stężenia glukozy we krwi
  • nudności

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rhinophenazol - Antazolinni sulfas, Naphazolini nitras - zastosowanie i działanie

Skład:

siarczan antazoliny azotan nafazoliny

Postać:

krople do nosa

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna Alergologia

Działanie :

przeciwalergiczne przywraca drożność przewodów nosowych

Wskazania:

Ostre stany zapalne błony śluzowej nosa. Zaostrzenia w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa.

Dawkowanie:

Zakraplać do każdego przewodu nosowego. Dorośli i dzieci od 7 roku życia zazwyczaj 1-3 krople do każdego przewodu nosowego. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie stosować dłużej niż przez 3-5 dni. Nie zaleca się stosowania u dzieci do ukończenia 6 roku życia ze względu na ryzyko układowych działań niepożądanych nafazoliny.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić przejściowe pieczenie błony śluzowej nosa, zwiększenie ciśnienia śródgałkowego. Przy długotrwałym lub zbyt częstym podawaniu preparatu mogą wystąpić układowe działania niepożądane nafazoliny (zwłaszcza u niemowląt i małych dzieci) wskutek wchłonięcia leku z błon śluzowych (depresja ośrodkowego układu nerwowego, bladość powłok skórnych, zaburzenia oddychania i czynności serca, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe). Stosowany długotrwale może spowodować wysuszenie i zmiany zanikowe błony śluzowej nosa oraz nawrót objawów chorobowych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na jaskrę. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy - MAO (lub niedawno je odstawiłeś), leki przeciwdepresyjne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus