Na receptę

Nimesil, 100 mg / 2 g, granulat do sporządzania zawiesiny, 9 saszetek

saszetki

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

22,49 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
22,49 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 60 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Producent

LABORATORI GUIDOTTI

Opis

Nimesil jest to lek przeciwbólowy, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Zawiera on nimesulid stosowany w ostrym bólu i pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Nimesil ma postać granulatu do sporządzania zawiesiny doustnej.

Skład

Substancją czynną leku jest nimesulid (Nimesulidum).

Każda saszetka zawiera 100 mg nimesulidu (Nimesulidum).

Substancje pomocnicze: sacharoza; substancja poprawiająca smak i zapach pomarańczowa; kwas cytrynowy bezwodny; maltodekstryna; makrogolu eter cetostearylow.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek należy stosować doustnie. Granulat należy rozpuścić w szklance wody. Zaleca się przyjmowanie leku Nimesil po posiłkach.

Działanie

Nimesil to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych. Nimesil wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Produkt leczniczy Nimesil stosuje się w leczeniu ostrego bólu oraz pierwotnego bólu miesiączkowego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli pacjent: ma nadwrażliwość na nimesulid lub którąkolwiek substancję pomocniczą; zgłaszał reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka, polipy nosa) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; ma objawy uszkodzenia wątroby w wywiadzie wywołane podaniem nimesulidu; jednocześnie przyjmuje inne substancje mające potencjalnie toksyczne działanie na wątrobę; ma uzależnienie od alkoholu, leków lub substancji odurzających; ma występujące krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacje w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; ma czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i (lub) krwotok (dwa lub więcej wyraźnych epizodów potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); ma krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego oraz inne czynne krwawienia i choroby przebiegające z krwawieniem; ma ciężkie zaburzenia krzepnięcia; ma ciężką niewydolność serca; ma ciężkie zaburzenia czynności nerek; ma zaburzenia czynności wątroby; ma gorączką i (lub) objawy grypopodobne; ma poniżej 12 lat; jest w trzecim trymestrze ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (>1/100, <1/10): biegunka; nudności; wymioty; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (>1/1000 do <1/100): zawroty głowy; nadciśnienie; zaparcia; wzdęcia; zapalenie błony śluzowej żołądka; krwawienie z przewodu pokarmowego; owrzodzenie i perforacja dwunastnicy; owrzodzenie i perforacja żołądka; świąd; wysypka; zwiększona potliwość; obrzęki.

Powyższe działania niepożądane nie stanowią wszystkich. Pozostałe dostępne są na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma problemy z sercem, jest po przebytym udarze mózgu lub podejrzewa, że występuje ryzyko tych zaburzeń (np. wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, wysokie stężenie cholesterolu lub palenie tytoniu); ma objawy wskazująco na zaburzenia wątroby (o utrata apetytu, nudności, wymioty, ból brzucha, utrzymujące się uczucie zmęczenia lub ciemne zabarwienie moczu); ma wrzody trawienne, krwawienie z przewodu pokarmowego, stany zapalne jelit, takie jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub choroba Leśniowskiego Crohna.

Jeżeli w trakcie leczenia lekiem Nimesil wystąpi gorączka i (lub) objawy grypopodobne (uogólniony ból mięśni, złe samopoczucie, dreszcze) należy przerwać przyjmowanie leku i powiedzieć o tym lekarzowi.

W pierwszym momencie pojawienia się objawów wysypki skórnej, uszkodzenia tkanek miękkich (uszkodzenia błony śluzowej) lub jakichkolwiek innych objawów alergii należy przerwać przyjmowanie leku Nimesil i skontaktować się z lekarzem.

Należy natychmiast przerwać leczenie lekiem Nimesil, gdy wystąpi krwawienie (powodujące smoliste stolce) lub owrzodzenie przewodu pokarmowego (powodujące ból brzucha).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: kortykosteroidy (leki stosowane w leczeniu stanów zapalnych); leki rozrzedzające krew (leki przeciwzakrzepowe np. warfaryna, hamujące agregację płytek, kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany); leki przeciwnadciśnieniowe lub leki moczopędne (leki stosowane w regulowaniu ciśnienia krwi lub pracy serca); lit, który jest stosowany w leczeniu depresji i podobnych schorzeniach; selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji); metotreksat (stosowany w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i raka); cyklosporynę (lek stosowany po transplantacji lub w leczeniu zaburzeń systemu odpornościowego).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, czy myśli, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą celem uzyskania porady przed przyjęciem tego leku.

Podawanie produktu leczniczego kobietom w ciąży nie jest wskazane. Z uwagi na możliwość wystąpienia ryzyka zaburzeń zdolności rozrodczej nimesulid nie jest zalecany do stosowania u kobiet planujących ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku Nimesil u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nimesil może powodować senność i zawroty głowy. W takim przypadku należy wstrzymać się od wykonywania czynności wymagających sprawności psychofizycznej.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij