Refundowany

Bisoratio 5 mg, tabletki, 30 szt.

tabletka, nadciśnienie

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

7,21 zł
7,21 zł
0,00 zł
0,00 zł
3,91 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
7,21 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 1162 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

TEVA B.V.
Swensweg 5, Holandia
Haarlem

Producent

TEVA B.V.
Swensweg 5, Holandia
Haarlem

Opis

Bisoratio to lek stosowany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca, leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca (dławicy piersiowej). Należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami.

Skład

Substancją czynną jest bisporololu furman.

Jedna tabletka zawiera 5 mg bisoprololu fumaranu (Bisoprololi fumaras)

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krospowidon, barwnik PB 22812 (laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E 172)).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Tabletki należy połykać codziennie rano na czczo lub w czasie śniadania, nie rozgryzać, popijać odpowiednią ilością płynu.

Działanie

Bisoprolol będący substancją leczniczą produktu Bisoratio powoduje zwalnianie czynność serca i w ten sposób zwiększa wydajność serca w pompowaniu krwi wewnątrz organizmu.

Wskazania

Bisoratio jest wskazany w leczeniu stabilnej, przewlekłej niewydolności serca z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory, w skojarzeniu z inhibitorami ACE, lekami moczopędnymi i, w razie potrzeby z glikozydami naparstnicy. Wskazany również dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, bólem w klatce piersiowej spowodowanego zmniejszeniem przepływu krwi w tętnicach wieńcowych (choroby niedokrwiennej serca: dławicy piersiowej).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu, z ostrą niewydolnością serca lub w okresach niewyrównania niewydolności serca, które wymagają dożylnego stosowania leków o działaniu inotropowym, we wstrząsie kardiogennym, z blokiem przedsionkowo-komorowym II lub III stopnia, z zespołem chorego węzła zatokowego, z blokiem zatokowo-przedsionkowym, z objawową bradykardią, z objawowym niedociśnieniem tętniczym, z ciężką astmą oskrzelową, z ciężką postacią choroby zarostowej tętnic obwodowych lub zespołu Raynauda, z nieleczonym guzem chromochłonnym rdzenia nadnerczy, z kwasicą metaboliczną.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Najcięższe działania niepożądane są związane z czynnością serca: wolna częstość rytmu serca, zaostrzenie niewydolności serca, wolna lub nieregularna czynność serca.

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy, osłabienia lub trudności w oddychaniu należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas stosowania bisoprololu u pacjentów: z nadciśnieniem tętniczym lub dławicą piersiową i towarzyszącą niewydolnością serca, z cukrzycą z dużymi wahaniami stężenia glukozy we krwi, w trakcie ścisłej głodówki, w trakcie leczenia odczulającego, z blokiem przedsionkowo-komorowym I stopnia, dławicą Prinzmetala, z chorobą zarostową tętnic obwodowych (może nasilać objawy, zwłaszcza na początku leczenia).

Brak doświadczenia klinicznego w stosowaniu bisoprololu w niewydolności serca u pacjentów z następującymi stanami i chorobami współistniejącymi: cukrzyca insulinozależna (typu I), ciężkie zaburzenie czynności nerek,  ciężkie zaburzenie czynności wątroby, kardiomiopatia restrykcyjna, wrodzona wada serca, hemodynamicznie istotna wada zastawek, zawał mięśnia sercowego przebyty w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty. 

W szczególności należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjent przyjmuje: niektóre leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (leki przeciwarytmiczne klasy I, takie jak chinidyna, dyzopiramid, lidokaina, fenytoina, flekainid, propafenon), niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej lub zaburzeń rytmu serca (antagoniści wapnia, jak werapamil i diltiazem), niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, takie jak klonidyna, metylodopa, moksonidyna, rylmenidyna, miejscowo stosowane beta-adrenolityki (takie jak krople do oczu przeznaczone do leczenia jaskry), niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki znieczulające, leki stosowane w leczeniu depresji (inhibitoramiy monoaminooksydazy takie jak moklobemid). 

Nie należy jednak przerywać przyjmowania tych leków bez porozumienia się z lekarzem.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tabletki należy połykać codziennie rano na czczo lub w czasie śniadania, nie rozgryzać, popijać odpowiednią ilością płynu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się przyjmowania leku w okresie karmienia piersią, o stosowaniu w ciąży decyzje podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Bisoratio u dzieci i młodzieży.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów, jednak należy zachować ostrożność, szczególnie na początku leczenia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij