• Icon
Doxagen, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 4 mg, 30 szt
4.16 zł 25.32 zł
25.32 zł
4.16 zł
8.27 zł

Doxagen, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 4 mg, 30 szt

  • Icon
Doxagen, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 4 mg, 30 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
4.16 zł 25.32 zł
25.32 zł
4.16 zł
8.27 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Doxagen - Doxazosini mesilas - zastosowanie i działanie

Skład:

metanosulfonian doksazosyny

Postać:

tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Urologia Kardiologia

Działanie :

obniża ciśnienie tętnicze krwi ułatwia oddawanie moczu

Wskazania:

Samoistne nadciśnienie tętnicze. Leczenie objawowe łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Doksazosynę można stosować u pacjentów z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, którzy mają nadciśnienie tętnicze, jak i prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi.

Dawkowanie:

Doustnie, niezależnie od posiłku. Tabletki należy połykać w całości i popijać odpowiednią ilością płynu. Tabletek nie należy kruszyć, rozgryzać ani żuć. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci. Przed rozpoczęciem leczenia u pacjentów z objawami rozrostu gruczołu krokowego należy wykluczyć nowotwór gruczołu krokowego. Należy unikać gwałtownej pionizacji na początku leczenia. Wskazane jest kontrolowane ciśnienia tętniczego w początkowym okresie terapii.

Możliwe skutki uboczne:

Spadki ciśnienia tętniczego spowodowane zmianą pozycji ciała na pionową, rzadko omdlenia, znużenie i osłabienie, obrzęki, zaburzenia rytmu serca, bóle i zawroty głowy. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, podczas stosowania należy więc zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, niedociśnienie, schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwnadciśnieniowe (doksazosyna nasila działanie leków przeciwnadciśnieniowych). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w ciąży, o ile to nie jest konieczne. Stosowanie preparatu w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT