Mila SARS-CoV-2, szybki test antygenowy, wymaz z nosa, 1 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, ból, gorączka, zmęczenie, infekcja, kaszel suchy

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

13.29 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

MILAPHARM SP. Z O.O.
Plac Gen. J. Hallera 5/14a
03-464 Warszawa

Opis

Mila SARS-CoV-2, szybki test antygenowy, wymaz z nosa, 1 szt. – jednorazowy zestaw testowy przeznaczony do wykrywania SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19, za pomocą samodzielnie pobranej próbki wymazu z nosa od osób z objawami, u których podejrzewa się zakażenie COVID-19. Wyniki dotyczą wykrywania antygenów białka nudeokapsydu SARS-CoV-2. Antygen jest na ogół wykrywalny w próbkach z górnych dróg oddechowych podczas ostrej fazy infekcji. Pozytywne wyniki wskazują na obecność antygenów wirusowych, ale korelacja z historią pacjenta i innymi informacjami diagnostycznymi jest niezbędna do określenia statusu zakażenia. Pozytywne wyniki wskazują na obecność SARS-CoV-2. Osoby, u których wynik testu jest pozytywny, powinny się izolować i skontaktować z lekarzem. Pozytywne wyniki nie wykluczają infekcji bakteryjnej lub koinfekcji innymi wirusami. Negatywne wyniki nie wykluczają zakażenia SARS-CoV-2. Osoby, u których wynik testu jest negatywny i nadal występują objawy podobne do COVID, powinny zgłosić się do lekarza.

Zawartość opakowania

 • Kaseta testowa
 • Sterylna wymazówka 
 • Ulotka 
 • Bufor do ekstrakcji 
 • Torba bezpieczeństwa biologicznego

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund przed i po wykonaniu testu lub użyć środka do dezynfekcji rąk z co najmniej 60% zawartością alkoholu.

Krok 1: Zdejmij pokrywę probówki z buforem do ekstrakcji i umieść probówkę w uchwycie probówki w pudełku. 

Krok 2: Wymaz z nosa - Pobieranie 

 1. Należy wyjąć sterylną wymazówkę z torebki. 

 1. Następnie włóż wymazówkę do nozdrza, aż poczujesz lekki opór (około 2 cm w górę nosa). Powoli przekręć wymazówkę, pocierając nią wnętrze nozdrza (5-10 razy o ścianę nosa). 

 1. Delikatnie wyjmij wymazówkę. 

 1. Używając tej samej wymazówki, powtórz krok 2 w drugim nozdrzu. 

 1. Wyjmij wymazówkę z nozdrza. 

Krok 3: Przygotowanie próbki 

 1. Umieść wymazówkę w probówce ekstrakcyjnej, upewnij się, że dotyka dna i poruszaj nią, aby dobrze wymieszać. Dociśnij końcówkę wymazówki do probówki, a następnie obracaj wymazówką przez 10-15 sekund. 

 1. Wyjmij wymazówkę, jednocześnie dociskając jej główkę do wnętrza probówki ekstrakcyjnej. Umieść wymazówkę w torebce bezpieczeństwa biologicznego. 

 1. Zamknij zatyczkę probówki ekstrakcyjnej. 

Krok 4: Testowanie. 

 1. Wyjmij kasetę testową z zapieczętowanej torebki foliowej i użyj jej w ciągu godziny. Najlepsze wyniki uzyskasz, jeśli test zostanie wykonany natychmiast po otwarciu torebki foliowej. Umieść kasetę testową na płaskiej i równej powierzchni. 

 1. Otwórz małą zatyczkę, odwróć probówkę do ekstrakcji i zaaplikuj 3 krople pobranej próbki do okienka testowego (S) kasety testowej. Następnie uruchom stoper. Nie przesuwaj kasety testowej podczas wywoływania testu. 

 1. Odczytaj wynik po 15 minutach. Nie odczytuj wyniku po 20 minutach. 

Uwaga: Po zakończeniu testu wszystkie elementy należy umieścić w plastikowej torbie bezpieczeństwa biologicznego i zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami. 

Poinformuj swojego lekarza o wyniku testu i dokładnie przestrzegaj lokalnych wytycznych/wymagań dotyczących COVID. 

Uwagi

POZYTYWNY:* Pojawiają się dwie wyraźne kolorowe linie. Jedna zabarwiona linia powinna znajdować się w obszarze kontrolnym (C), a druga zabarwiona linia powinna znajdować się w obszarze testowym (T). 
*UWAGA: Intensywność koloru w obszarze linii testowej (T) będzie się różnić w zależności od ilości antygenu SARS-CoV-2 obecnego w próbce. Zatem każdy odcień koloru w obszarze testowym (T) należy uznać za wynik pozytywny. 

Wynik pozytywny oznacza, że jest bardzo prawdopodobne, że masz COVID-19, ale pozytywne próbki powinny zostać potwierdzone, aby to stwierdzić. Natychmiast przejdź do samoizolacji zgodnie z lokalnymi wytycznymi i natychmiast skontaktuj się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu/rodzinnym lub lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną zgodnie z instrukcjami władz lokalnych. Twój wynik testu zostanie sprawdzony przez test PCR potwierdzający (lub wykluczający) zakażenie, a także zostaną Ci wyjaśnione dalsze kroki. 

NEGATYWNY: W obszarze kontrolnym (C) pojawia się jedna zabarwiona linia. W obszarze linii testowej (T) nie pojawia się żadna widoczna zabarwiona linia. Prawdopodobnie nie masz COVID-19. Jednak możliwe jest, że test da wynik negatywny, który jest nieprawidłowy (fałszywie negatywny) u niektórych osób z COVID-19. Oznacza to, że możesz nadal mieć COVID-19, nawet jeśli test jest negatywny. 

W przypadku wystąpienia objawów, takich jak bóle głowy, migreny, gorączka, utrata węchu lub smaku należy skontaktować się z najbliższą placówką medyczną zgodnie z przepisami władz lokalnych. Ponadto możesz powtórzyć test wykorzystując do tego nowy zestaw testowy. W przypadku podejrzenia zakażenia należy powtórzyć test po 1-2 dniach, ponieważ koronawirusa nie można dokładnie wykryć we wszystkich fazach infekcji. 

Nawet w przypadku negatywnego wyniku testu należy przestrzegać zasad dotyczących zachowania dystansu i higieny, przemieszczania się / podróżowania, uczestnictwa w wydarzeniach itp. Należy przestrzegać lokalnych wytycznych / wymagań dotyczących COVID. 

NIEPRAWIDŁOWY: Linia kontrolna nie pojawia się. Niewystarczająca objętość próbki lub nieprawidłowe techniki przeprowadzenia testu są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami uszkodzenia linii kontrolnej. Przejrzyj procedurę i powtórz procedurę wykorzystując nowy zestaw testowy lub skontaktuj się z ośrodkiem przeprowadzającym testy w kierunku COVID-19.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij