Na receptę

Plavix, 75 mg, tabletki powlekane, 84 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

116,19 zł
Cena za szt.: 1,38 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
116,19 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 361 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

sanofi-aventis groupe
54 rue La Boétie, F - 75008
Paris, Francja

Producent

SANOFI-AVENTIS
Lubelska 52
Rzeszów

Opis

Lek Plavix to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną klopidogrel. Plavix to lek przeciwpłytkowy zmniejszający możliwość tworzenia się zakrzepów krwi (procesu, który nazywa się zakrzepicą).

Skład

Substancją czynną leku jest klopidogrel.

Każda tabletka powlekana zawiera 75 mg klopidogrelu (w postaci wodorosiarczanu).

Substancje pomocnicze: Rdzeń: mannitol (E 421), makrogol 6000, celuloza mikrokrystaliczna, olej rycynowy uwodorniony, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona. Otoczka: hypromeloza (E 464), laktoza jednowodna, triacetyna (E 1518), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172). Środek nabłyszczający: wosk Carnauba.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek należy stosować doustnie o tej samej porze każdego dnia, nienależnie od posiłku.

Działanie

Plavix jest lekiem przeciwpłytkowym. Płytki krwi są bardzo małymi ciałkami we krwi, które zlepiają się ze sobą podczas krzepnięcia krwi. Zapobiegając temu zlepianiu, leki przeciwpłytkowe zmniejszają możliwość tworzenia się zakrzepów krwi (zakrzepicy).

Wskazania

Plavix jest wskazany u dorosłych pacjentów, aby zapobiec tworzeniu się w stwardniałych miażdżycowo naczyniach krwionośnych (tętnicach) zakrzepów (skrzeplin), które mogą prowadzić do wystąpienia zdarzeń związanych z miażdżycą tętnic (takich jak: udar mózgu, zawał serca lub zgon). 

Plavix jest również wskazany u dorosłych z zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni), z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy) lub z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych (miażdżyca tętnic). Dorosłych pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym (z niestabilną dławicą piersiową) oraz jeśli u pacjenta występuje nieregularne bicie serca, czyli tzw. „migotanie przedsionków".

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu; ciężkiego zaburzenia czynności wątroby; czynnego patologicznego krwawienia, takiego jak wrzód trawienny lub krwotok wewnątrzczaszkowy. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Działania niepożądane występujące często (mogą dotyczyć 1 na 10 pacjentów): biegunka, bóle brzucha, niestrawność lub zgaga.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma stan chorobowy, który powoduje ryzyko krwawienia wewnętrznego (np. wrzody żołądka); ostatnio doznał ciężkiego urazu; ostatnio przebył zabieg chirurgiczny;  ma stwierdzony zakrzep w tętnicy mózgu (udar niedokrwienny, który wystąpił w ciągu ostatnich siedmiu dni; ma chorobę nerek i/lub wątroby; miał w przeszłości alergię lub uczulenie na którykolwiek z leków stosowanych w leczeniu tej choroby. 

Podczas stosowania leku należy poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma planowany zabieg chirurgiczny; ma schorzenie zwane zakrzepową plamicą małopłytkową; ma krwawienie spowodowane skaleczeniem, zranieniem, które ciężko się goi.

W trakcie stosowania leku lekarz może zlecić przeprowadzenie badań krwi.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty. 

W szczególności należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjent przyjmuje: doustne leki przeciwzakrzepowe, leki stosowane w celu hamowania procesu krzepnięcia krwi; niesteroidowe leki przeciwzapalne; heparynę lub inne leki podawane we wstrzyknięciach stosowane w celu zmniejszenia krzepliwości krwi; tyklopidynę i inne leki przeciwpłytkowe; selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (w tym, lecz nie tylko, fluoksetyna lub fluwoksamina); leki stosowane zwykle w leczeniu depresji; omeprazol lub ezomeprazol (leki stosowane w leczeniu dolegliwości żołądkowych); flukonazol lub worykonazol (leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych) efawirenz (lek stosowany w leczeniu zakażenia HIV); karbamazepinę (lek stosowany w leczeniu niektórych rodzajów padaczki); moklobemid (lek stosowany w leczeniu depresji); repaglinid (lek stosowany w leczeniu cukrzycy); paklitaksel (lek stosowany w leczeniu raka).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij