Starazolin Alergia, 1 mg/ml, krople do oczu, 5 ml

krople, alergia

31,79 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Sprawdź warianty
1 szt.
31,79 zł
31,79 zł / szt.
2 szt.
42,99 zł
21,50 zł / szt.

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
36,56 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 212 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

Pomarańczowy Starazolin®
Alergia

krople do oczu
5 ml


Na alergię oczu

Krople do oczu Starazolin® Alergia są wskazane do stosowania przy objawach sezonowego alergicznego zapalenia spojówek takich jak:

Starazolin® Alergia stosowany w leczeniu objawów ocznych u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Alergeny, które mogą powodować reakcje uczuleniowe:

Starazolin® Alergia to:
 

DŁUGOTRWAŁA ULGA
W OBJAWACH ALERGII1,*

TYLKO 2 RAZY DZIENNIE2
Jedna kropla do oka lub oczu, dwa razy na dobę
- rano i wieczorem.

NIE ZAWIERA KONSERWANTÓW
Produkt nie zawiera konserwantów, co dodatkowo ogranicza możliwość wystąpienia podrażnienia
i uszkodzenia powierzchni oka.

Starazolin® to szerokie portfolio odpowiadające na różne potrzeby związane z objawami ze strony oczu.


STARAZOLIN® SUCHE
I PODRAŻNIONE OCZY

Więcej niż zwykłe krople nawilżające

WYRÓB MEDYCZNY

STARAZOLIN®

Natychmiastowa ulga dla zaczerwienionych oczu

LEK

STARAZOLIN® HYDRAFORTE

Skuteczne i długotrwałe nawilżenie dla suchych
i zmęczonych oczu

WYRÓB MEDYCZNY

STARAZOLIN® FREE

Szybka pomoc dla zaczerwienionych oczu

LEK

STARAZOLIN® HYDROBALANCE PPH

Skuteczne i długotrwałe nawilżenie dla suchych i zmęczonych oczu

WYRÓB MEDYCZNY

STARAZOLIN® ALERGIA

Leczenie objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek

LEK

Zapoznaj się z informacjami o produkcie

Co to jest lek Starazolin Alergia i w jakim celu się go stosuje

Lek Starazolin Alergia jest przeznaczony do leczenia objawów ocznych (świąd, łzawienie, zaczerwienienie, obrzęk powiek i spojówek) u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek.
Lek może być stosowany tylko u osób dorosłych.


Alergiczne zapalenie spojówek. Niektóre substancje (alergeny), takie jak pyłki roślin, kurz domowy
lub sierść zwierząt mogą powodować reakcje uczuleniowe, objawiające się świądem, zaczerwienieniem, łzawieniem, a także obrzękiem powierzchni oka (bez zaburzeń widzenia). Objawy te występują nagle,
mają ostry i przemijający przebieg. Często towarzyszą im wodnisty katar i kichanie lub swędzenie w nosie
i w uszach.
W przypadku współistnienia objawów ze strony nosa (katar, kichanie, świąd) podanie leku Starazolin Alergia do oka zmniejsza ich nasilenie.


Starazolin Alergia jest lekiem przeciwalergicznym stosowanym do oczu. Jego działanie polega na zmniejszaniu nasilenia reakcji uczuleniowych.

Jak stosować lek Starazolin Alergia

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się miejscowo do worka spojówkowego.

Przed zastosowaniem leku należy wyjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.


Dorośli
Zalecana dawka to:
Jedna kropla do oka lub oczu, dwa razy na dobę - rano i wieczorem. Należy zachować co najmniej 8 godzin przerwy pomiędzy zakropleniem dawek.

Krople należy stosować zgodnie z podanym powyżej dawkowaniem o ile lekarz nie zaleci innego dawkowania.
W przypadku braku poprawy lub pogorszenia się objawów w ciągu trzech dni od rozpoczęcia stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Czas leczenia wynosi do dwóch tygodni. O ile jest to niezbędne, leczenie można kontynuować przez okres do czterech miesięcy po konsultacji lekarskiej. Nie należy stosować leku dłużej niż 4 miesiące.
Starazolin Alergia należy podawać wyłącznie do oczu.


Dzieci i młodzież
Leku Starazolin Alergia nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Starazolin Alergia to sterylny roztwór, który nie zawiera środków konserwujących.

*Jak wykazało badanie po podaniu olopatadyny zmniejszenie nasilenia świądu i zaczerwienienia oczu utrzymywało się przez 8 godzin.
1 EMEA 2004. SCIENTIFIC DISCUSSION. This module reflects the initial scientific discussion for the approval of Opatanol.
2 ChPL Starazolin Alergia.

Dotyczy leków Starazolin® Free, Starazolin® i Starazolin® Alergia

Starazolin Alergia. Skład i postać: Każdy ml roztworu zawiera 1 mg olopatadyny (w postaci olopatadyny chlorowodorku). Każda kropla roztworu zawiera 0,03 mg olopatadyny (w postaci olopatadyny chlorowodorku). Krople do oczu, roztwór. Przezroczysty, bezbarwny lub prawie bezbarwny roztwór. Osmolalność: 270 - 320 mOsmol/kg, pH: 6,7 - 7,3. Wskazania: Leczenie objawów ocznych u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Produkt może być stosowany tylko u osób dorosłych. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Warszawa S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu leku Starazolin Alergia odpowiednio nr: 25314 wydane przez MZ. Lek wydawany bez recepty. ChPL: 2021.03.31

Starazolin. Skład i postać: Każdy ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny. Substancja pomocnicza o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek, roztwór. Krople do oczu. Płyn bezbarwny, przezroczysty, klarowny. Wskazania: W leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi takimi jak: kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak: katar sienny i uczulenie na pyłki traw. Starazolin łagodzi objawy towarzyszące, takie jak: pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Warszawa S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr R /0331 wydane przez MZ. Lek wydawany bez recepty. ChPL: 2021.06.09.

Starazolin Free. Skład i postać: 1 ml kropli do oczu zawiera 0,5 mg tetryzoliny chlorowodorku. Krople do oczu, roztwór. Przejrzysty, bezbarwny roztwór (pH 6,2 - 6,5; osmolalność 0,265 - 0,306 osmol/kg). Wskazania: Zmniejszanie przekrwienia spojówek u pacjentów z niezakaźnym podrażnieniem oka, wywołanym np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, światło lub reakcję alergiczną (np. katar sienny). Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr: 25913 wydane przez MZ. Lek wydawany bez recepty. ChPL: 03.07.2020

Dotyczy leków Starazolin®, Starazolin® Free i Starazolin® Alergia

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa

Podmiot odpowiedzialny

POLFA WARSZAWA
Karolkowa 22/24
Warszawa

Opis

Krople do oczu Starazolin Alergia to lek stosowany w ocznych objawach sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Starazolin Alergia zawiera olopatadynę, łagodzącą takie objawy jak łzawienie, świąd, zaczerwienienie oraz obrzęk powiek i spojówek. Krople są dedykowane dla osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest olopatadyna (w postaci olopatadyny chlorowodorku).

Każdy ml roztworu zawiera 1 mg olopatadyny (w postaci olopatadyny chlorowodorku).

Substancje pomocnicze: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, polisorbat 80, kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pH), woda wysokooczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Krople podawać do worka spojówkowego. W przypadku stosowania soczewek kontaktowych należy wyjąć je przed aplikacją leku i odczekać min. 15 minut przed ich założeniem.

Zalecane dawkowanie Starazolin Alergia u osób dorosłych to 1 kropla do oka/oczu 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami leku wynosi co najmniej 8 godzin.

Czas leczenia wynosi do dwóch tygodni. W razie braku poprawy lub pogorszenia się objawów w ciągu 3 dni od rozpoczęcia stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. O ile jest to niezbędne, leczenie można kontynuować przez okres do czterech miesięcy po konsultacji lekarskiej. Nie należy stosować leku dłużej niż 4 miesiące.

Działanie

Krople do oczu Starazolin Alergia zawierają olopatadynę, czyli substancję przeciwdziałającą histaminie (podstawowemu mediatorowi odpowiedzi alergicznej u ludzi). Lek zmniejsza nasilenie reakcji uczuleniowej.

Wskazania

Krople do oczu Starazolin Alergia stosuje się w leczeniu ocznych objawów sezonowego zapalenia spojówek. Objawia się ono łzawieniem, świądem i zaczerwienieniem oczu, a także obrzękiem spojówek oraz powiek. Alergicznemu zapaleniu spojówek może towarzyszyć również wodnisty katar czy kichanie, które Starazolin Alergia także ogranicza. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych ze zdiagnozowanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek.

Przeciwwskazania

Nie stosować kropli Starazolin Alergia u osób uczulonych na olopatadynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji nadwrażliwości, w tym problemy z oddychaniem, obrzęk gardła lub twarzy. W przypadku ciężkiej reakcji alergicznej konieczne może być natychmiastowe leczenie doraźne.

Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 pacjentów): ból oka, podrażnienie oka, suchość oka, nietypowe odczucia wewnątrz oka; bóle głowy, nieprzyjemny smak w ustach, suchość błony śluzowej nosa, zmęczenie.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 pacjentów): zaburzenia rogówki, zapalenie powierzchni oka z uszkodzeniem jego powierzchni lub bez uszkodzenia, wydzielina z oka, nadwrażliwość na światło, niewyraźne lub ograniczone widzenie, kurcz powiek, uczucie dyskomfortu w oku, świąd oka, zaburzenia spojówek, uczucie obecności ciała obcego w oku, zwiększone wytwarzanie łez, zaczerwienienie lub obrzęk powiek, nieprawidłowości w obrębie powiek, zaczerwienienie oka; zapalenie błony śluzowej nosa, zawroty głowy, nieprawidłowe lub upośledzone czucie, zapalenie skóry (kontaktowe), uczucie pieczenia skóry, suchość skóry.

Częstość nieznana: obrzęk rogówki, obrzęk oka, zapalenie spojówek, zmiana wielkości źrenicy, zaburzenia widzenia, strupki na brzegach powiek; nadwrażliwość, obrzęk twarzy, senność, duszność, zapalenie zatok, nudności, wymioty, zapalenie skóry i jej zaczerwienienie, ogólne osłabienie, złe samopoczucie.
U pacjentów ze znacznie uszkodzoną przednią, przezroczystą warstwą oka (rogówką), bardzo rzadko obserwowano mętne plamy na rogówce spowodowane przez odkładanie się wapnia w trakcie leczenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 90 dni.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Starazolin Alergia w czasie ciąży ani podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci oraz młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij