Chlorchinaldin, 3%, (30 mg / g), maść, 20 g
Chlorchinaldin, 3%, (30 mg / g), maść, 20 g
8.76 zł

Chlorchinaldin, 3%, (30 mg / g), maść, 20 g

Chlorchinaldin, 3%, (30 mg / g), maść, 20 g
Ostatnia cena produktu
8.76 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Chlorchinaldin (maść) - Chlorquinaldolum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorchinaldol

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze przeciwbakteryjne przeciwpierwotniakowe

Wskazania:

Ropne stany zapalne skóry, nieżyt błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle miejsca chorobowo zmienione smaruje się 2-3 razy dziennie cienką warstwą maści i ewentualnie nakłada opatrunek.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie skóry, wysuszenie, zaczerwienienie, uczucie swędzenia lub pieczenia, odczyny uczuleniowe.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na chlorchinaldol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy stosujesz inne preparaty zawierające pochodne chinoliny, preparaty zawierające jod lub jony metali ciężkich.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania chlorchinaldolu w ciąży i podczas karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Sposób aplikacji
PRODUCENT