Paracetamol Accord, 500 mg, tabletki, 100 szt. - Portal DOZ.pl

Paracetamol Accord, 500 mg, tabletki, 100 szt.

Postać:tabletka

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Producent

ACCORD HEALTHCARE LIMITED
Al. Krakowska, 110/114
Warszawa

Opis

Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 15 lat (> 55 kg masy ciała): 1 lub 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin. 

Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): Połowa tabletki (250 mg paracetamolu), maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin. Tabletkę można podzielić na równe dawki. 

Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin. 

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin. 

Tabletkę należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Ewentualnie, rozpuścić tabletkę  w dużej ilości wody, dobrze wymieszać i wypić.
Pomiędzy dwoma kolejnymi dawkami należy zachować minimum 4 godzinny odstęp.
Nie stosować w połączeniu z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg paracetamolu/kg mc./dobę (do 2 g paracetamolu/dobę) w następujących przypadkach:

  • dorośli o masie ciała mniejszej niż 50 kg,
  • łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka),
  • odwodnienie,
  • długotrwałe niedożywienie.  

Działanie

Substancją czynną leku Paracetamol Accord jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych.

Wskazania

Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Lek Paracetamol Accord  może być stosowany u dorosłych i młodzieży, ale nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Paracetamol Accord:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent jest w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.  

Rzadkie działania niepożądane: (występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000): niektóre choroby krwi, w tym: agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia) i zaburzenia komórek macierzystych (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, dezorientacja, omamy; drżenie, bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe nagromadzenie płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby (obumieranie komórek wątrobowych); wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka; zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucia.  

Bardzo rzadkie działania niepożądane: (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne, gdzie należy przerwać leczenie, w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja; niski poziom glukozy we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby przez substancje chemiczne); mętny mocz i zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz (krew w moczu); bezmocz (niemożność oddawania moczu). 

Częstość nieznana (nie można ocenić częstości na podstawie dostępnych danych): ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka charakteryzująca się obecnością licznych, małych, głównie niepęcherzykowych, jałowych krost); ciężka wysypka lub złuszczanie się skóry; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu); zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych wydawanych bez recepty. 

Nie należy stosować leku Paracetamol Accord w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol. 

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Paracetamol Accord nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij