Refundowany

Atrox, 10 mg, tabletki powlekane, 90 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

14,84 zł
14,84 zł
0,00 zł
0,00 zł
5,39 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
14,84 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 243 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Biofarm Sp. z o. o.
Wałbrzyska 13
60-198 Poznań

Opis

Atrox to lek regulujący przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie. Ma postać białej, okrągłej tabletki z linią podziału, która pozwala podzielić tabletkę na równe dawki. Stosowana jest w celu zmniejszenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz w profilaktyce zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Skład

Substancją czynną jest atorwastatyna (Atorvastatinum).

Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg atorwastatyny w postaci 10,34 mg soli wapniowej.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia węglan, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, polisorbat 80, magnezu stearynian,  hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przed rozpoczęciem leczenia pacjent powinien stosować standardową dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu i pozostawać na tej diecie podczas leczenia atorwastatyną.

Dawka jest ustalana indywidualnie w zależności od początkowych stężeń cholesterolu LDL, celu terapeutycznego i reakcji pacjenta. Dawka maksymalna wynosi 80 mg raz na dobę

Każdą dawkę dobową należy zażyć jednorazowo, bez względu na porę dnia, z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Należy jednak starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia.

Działanie

Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu w osoczu i lipoprotein w surowicy krwi, zmniejsza wytwarzanie i ilość cząsteczek LDL.

Wskazania

Lek .Atrox jest wskazany do stosowania w połączeniu z dietą w celu obniżenia zwiększonego stężenia cholesterolu,  apolipoproteiny B lub triglicerydów oraz w profilaktyce zapobiegającej zdarzeniom sercowo-naczyniowym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu oraz u pacjentów z czynną chorobą wątroby lub niewyjaśnionym, utrzymującym się zwiększeniem aktywności aminotransferaz w surowicy (3 razy przekraczającym górną granicę wartości uznanych za prawidłowe).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku następujących działań niepożądanych lub objawów, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala:  obrzęk twarzy, języka i dróg oddechowych, który może powodować duże trudności z oddychaniem;  obrzęk skóry, pęcherze na skórze, w okolicy ust, oczu i narządów płciowych oraz gorączka; wysypka z czerwono-różowymi plamami, szczególnie w okolicy dłoni i stóp, która może się zmieniać w pęcherze;  osłabienie mięśniowe, tkliwość uciskowa, bóle mięśni, czerwonobrunatne zabarwienie moczu lub zerwanie mięśnia, zwłaszcza w połączeniu ze złym samopoczuciem lub wysoką gorączką.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas leczenia lekiem Atrox należy ograniczyć ilość wypijanego soku grejpfrutowego do 1-2 małych szklanek. Nie należy też spożywać znacznych ilości alkoholu.  

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, chorobami nerek i/lub wątroby, po udarze mózgu, z niewyjaśnionymi bólami mięśniowymi (również u osób spokrewnionych) lub problemami z mięśniami po innych lekach zmniejszających stężenie lipidów, z ciężką niewydolnością oddechową, spożywających regularnie alkohol oraz u pacjentów powyżej 70 roku życia.

Podczas stosowania tego leku wskazana jest kontrola czy pacjent ma cukrzycę lub znajduje się w grupie ryzyka rozwoju cukrzycy. Ryzyko rozwoju cukrzycy jest prawdopodobne, jeśli pacjent ma wysokie stężenie cukru i tłuszczów we krwi, nadwagę lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi.

Atrox zawiera laktozę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 7 dni kwas fusydowy (lek stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych) doustnie lub we wstrzyknięciu nie należy stosować leku Atrox. Jednoczesne stosowanie kwasu fusydowego z lekiem Atrox może prowadzić do poważnych problemów z mięśniami (rabdomiolizy).

Stosowanie  Atox jest przeciwwskazane jeśli pacjent jednocześnie stosuje glekaprewir z pibrentaswirem w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Szczególnie ważne jest, aby poinformować lekarza gdy pacjent stosuje: leki modyfikujące działanie układu odpornościowego, np. cyklosporynę;  niektóre antybiotyki i leki przeciwgrzybicze,  inne leki regulujące stężenie lipidów; niektóre leki na na nadciśnienie i serce;  niektóre leki stosowane w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C;  Leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV; ezytynib; warfarynę; doustne leki antykoncepcyjne; styrypentol; cymetydynę; fenazon; kolchicynę oraz leki zobojętniające kwas żołądkowy z glinem i/lub magnezem i dziurawiec.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować leku Atrox w ciąży i okresie karmienia piersią.

Kobiety w wieku reprodukcyjnym stosujące Atrox powinny stosować skuteczną antykoncepcję.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Atorwastatyna nie jest wskazana do leczenia pacjentów w wieku poniżej 10 lat.

Stosowanie u dzieci i młodzieży powinno mieć miejsce wyłącznie pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu pacjentów pediatrycznych.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku pojawienia się działań niepożądanych upośledzających sprawność psycho-ruchową nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij