Na receptę

Dafurag (Dafurag junior), 10 mg/ml, zawiesina doustna, 140 ml

zawiesina

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

34.59 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
34.59 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 374 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Lek Dafurag zawiera substancję czynną furazydynę. Jest lekiem przeciwbakteryjnym, stosowanym w zakażeniach dróg moczowych. 

Skład

Substancją czynną jest furazydynę (Furazidinum).

1 ml zawiesiny zawiera 10 mg furazydyny (Furazidinum).

Substancja pomocnicza: sacharoza, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), makrogologlicerolu rycynooleinian, hydroksypropyloceluloza, guma ksantan, aromat pomarańczowy naturalny 72VP (olejek pomarańczowy, etanol), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek przyjmować doustnie, najlepiej podczas posiłków zawierających białko. Przed każdym użyciem butelkę należy wstrząsać przez co najmniej 30 sekund. Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna ułatwiająca dawkowanie. Po każdorazowym użyciu, dozownik należy umyć i wysuszyć.

Działanie

Lek działa przeciwbakteryjnie, hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest leczenie ostrych i przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych, wywołanych przez bakterie z gatunku pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) u dzieci i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku: w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu; w I trymestrze ciąży; w okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka; u dzieci w wieku do 3 miesięcy; w przypadku niewydolność nerek; w przypadku rozpoznania polineuropatii, np. cukrzycowej; w niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (występują u 1 do 10 osób na 100): nudności, nadmierne oddawanie gazów; bóle głowy.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent: ma zaburzenia czynności nerek, wątroby, zaburzenia układu nerwowego, niedokrwistość, zaburzenia elektrolitowe, niedobór witamin z grupy B, niedobór kwasu foliowego, lub choroby płuc, jeśli pacjent ma cukrzycę, gdyż furazydyna może spowodować uszkodzenie nerwów; ma gorączkę, dreszcze, kaszel, bóle w klatce piersiowej, duszność. Mogą to być objawy ostrych reakcji płucnych, które obserwuje się niekiedy u pacjentów leczonych pochodnymi nitrofuranu; stosuje lek długotrwale – lekarz zaleci badanie krwi oraz będzie sprawdzał czynność nerek i wątroby.

Produkt leczniczy zawiera sacharozę.

Produkt leczniczy zawiera niewielką ilość etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg/dawkę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: pochodne chinolonu (np. kwas nalidyksowy – antybiotyk) furazydyna może hamować ich działanie przeciwbakteryjne; probenecyd i sulfinpirazon (leki stosowane w leczeniu dny moczanowej) mogą osłabić działanie furazydyny oraz zwiększyć jej toksyczność; antybiotyki z grupy aminoglikozydów i tetracyklin – podawane razem z furazydyną nasilają jej działanie przeciwbakteryjne; chloramfenikol i rystomycyna (antybiotyki) – zwiększają hemotoksyczne działanie furazydyny; leki zobojętniające sok żołądkowy, które zawierają trójkrzemian magnezu, zmniejszają wchłanianie furazydyny, co osłabia jej działanie przeciwbakteryjne; atropina (lek rozkurczowy i środek rozszerzający źrenice) – może opóźniać wchłanianie furazydyny, ale ogólna ilość wchłoniętej substancji nie zmienia się; witaminy z grupy B – zwiększają wchłanianie pochodnych nitrofuranu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w ciąży podejmuje lekarz.

Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 3 miesiąca życia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij