CRP-Screen, szybki test do wykrywania poziomu białka C-reaktywnego, 1 szt.

test, stan zapalny, infekcja

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

VEDA.LAB
Rue de l’Expansion
61000 Cerise, France

Dystrybutor

ZBADAJSIE Sp. z o.o.
Norwida 1/2
48-300 Nysa

Opis

CRP-Screen test do wykrywania poziomu białka C-reaktywnego

 • Wyrób medyczny.
 • To szybko test wykrywający poziom białka C-reaktywnego w 4 zakresach w krwi uzyskanej z nakłucia palca.
 • Wskazany do wykonywania w diagnostyce infekcji i stanów zapalnych. Rozpoznaje, czy przyczyną infekcji jest wirus czy bakteria. 
 • Daje możliwość sprawdzenia czy chory potrzebuje antybiotyku, który powinien być stosowany tylko w przypadku infekcji bakteryjnej.
 • Umożliwia uzyskanie wyniku na poziomie laboratoryjnym w warunkach domowych w czasie 5 minut.

Zawartość opakowania

1 aluminiowa, szczelna torebka zawierająca: 1 płytkę testową, 1 plastikową pipetę, 1 saszetkę pochłaniającą wilgoć; 1 butelka z zakraplaczem zawierającym 3 ml diluentu; 1 sterylny lancet (nakłuwacz) do pobierania krwi.

Wskazania

Test CRP-Screen wykonuje się w diagnostyce infekcji i stanów zapalnych. Umożliwia pomoc w szybkim rozpoznaniu, czy w organizmie toczy się infekcja bądź stan zapalny, a jeśli tak- to o jakim podłożu. Test CRP w codziennym zastosowaniu wykonuje się w przypadku:

 • infekcji dróg oddechowych- kaszel, duszności, trudność w oddychaniu,
 • infekcji gardła- ostry ból, obrzęk, trudności w przełykaniu, zaczerwienienie- mogą być spowodowane infekcją wirusową, ale również zakażeniem bakteryjnym np. angina,
 • objawów grypy i przeziębienie- katar, gorączka, dreszcze, bóle głowy i mięśni, osłabienie,
 • wykrywania poważnych infekcji bakteryjnych u dzieci- zapalenie płuc i oskrzeli, 
 • rozpoznania infekcji pooperacyjnych po ekstrakcji zęba,
 • zatrucia- biegunka, wymioty, gorączka, mogą być spowodowane zarówno zatruciem pokarmowym, jak również infekcją żołądkowo-jelitową.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Białko CRP to twz. marker zmian zapalnych w organizmie. Zmiany zapalne powodujące wzrost poziomu CRP w krwi mogą być związane z miażdżycą naczyń, chorobami jelit, uszkodzeniem tkanek i narządów, obecnością infekcji wirusowej bądź bakteryjnej.
 • Wysoki poziom CRP (40-100 mg/l) lub wyższy niż 100 mg/l może świadczyć o infekcji bakteryjnej i zasadności zastosowania antybiotyku. Wskazana jest pilna konsultacja z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Białko C-reaktywne (CRP) to białko ostrej fazy, stanowiące czuły i szybki marker stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek wskutek martwicy, urazu lub infekcji. Oznaczenie poziomu CRP jest wskazane w diagnostyce i monitorowaniu terapii stanów zapalnych i infekcji bakteryjnych, chorób o podłożu autoimmunologicznym i nowotworowym oraz zawału serca. Badanie stężenia CRP pozwala również na ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjentów z grupy ryzyka.

 • Słodki posmak w ustach jest najczęściej naturalnym efektem spożywania słodkich pokarmów i wtedy nie budzi naszego niepokoju. Jednak gdy pojawia się niezależnie od posiłku lub po posiłkach, które nie są słodkie, może być niepokojący. Przeważnie taki stan jest wywołany błahymi przyczynami, niemniej zdarza się, że może być pierwszym objawem poważnych chorób, dlatego jeśli ten posmak budzi nasz niepokój i pojawia się często albo towarzyszy innym objawom, warto skonsultować się z lekarzem. Co oznacza słodki posmak w ustach? Jakie ma przyczyny?

 • Diety przeciwzapalne lub przeciwzapalny styl życia są często zalecane osobom mającym problemy z niepłodnością. Nie są to jednak rekomendacje, których skuteczności można się doszukiwać, analizując wyniki badań naukowych. Niestety w znacznej liczbie przypadków nie udało się także znaleźć przyczyny niepłodności. Czy stan zapalny może być odpowiedzialny za niektóre z tych przypadków, jak sugerują ostatnie badania?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij