Tersilat, 10 mg/g, krem, 30 g
17.49 zł

Tersilat, 10 mg/g, krem, 30 g

Tersilat, 10 mg/g, krem, 30 g
Ostatnia cena produktu
17.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Tersilat to biały krem, który zawiera 10 mg/g substancji czynnej - terbinafiny chlorowodorku.

Skład

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek.
1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera: wodę oczyszczoną, alkohol cetostearylowy, izopropylu mirystynian, cetylu palmltynian, sorbita-nu stearynian, alkohol benzylowy, polisorbat 60, sodu wodorotlenek.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Do stosowania tylko na skórę.

Zanim zastosuje się krem należy dokładnie umyć i osuszyć skórę.

Należy nanieść cienką warstwę kremu na zakażone miejsca na skórze i nieco wokół nich. Rozetrzeć delikatnie krem. Jeżeli krem nie jest przeznaczony do leczenia rąk, po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.

Czas trwania leczenia i częstość stosowania

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:

 • Grzybica stóp: Raz dziennie przez tydzień
 • Grzybica wywołana przez dermatofity (grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej): Raz dziennie przez tydzień
 • Grzybicze zakażenia skóry (kandydoza skórna): Raz dziennie przez 1-2 tygodnie
 • Łupież pstry: Jeden do dwóch razy dziennie przez 2 tygodnie

Wskazania

Tersilat jest stosowany zewnętrznie w celu leczenia grzybiczych lub drożdżakowych zakażeń skóry, takich jak grzybica stóp.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Tersilat jżeli pacjent ma uczulenie na terbinafinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy zaprzestać stosowania kremu oraz natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów reakcji alergicznej:

 • uporczywy świąd występujący z czerwoną wysypką lub guzkami, pokrzywka lub pęcherzyki,
 • trudności w oddychaniu lub opuchnięcie ust twarzy, warg, języka lub gardła.

Częstość, z jaką występują te reakcje alergiczne, nie jest znana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Zgłaszano także następujące działania niepożądane:

 • Często (mogą dotyczyć do 1 na 10 pacjentów): łuszczenie skóry, swędzenie.
 • Niezbyt często (mogą dotyczyć do 1 na 100 pacjentów): zmiany skórne, strupy, zaburzenia skóry, zaburzenia pigmentacji, zaczerw.ememe (rumień), uczucie pieczenia skóry, ból, ból w miejscu stosowania. podrażnienie w miejscu stosowania
 • Rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 1000 pacjentów); suchość skóry, kontaktowe zapalenie skóry, egzema, zaostrzenie zakażenia grzybicznego
 • Częstość nieznana: nadwrażliwość, wysypka

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek może powodować podrażnienie oczu, dlatego należy unikać kontaktu leku z oczami. Jeśli przypadkowo lek dostanie się do oczu, należy przemyć je bieżącą wodą.

Lek Tersilat zawiera alkohol cetostearylowy. Alkohol cetostearylowy może powodować miejscowe reakcje skórne (na przykład kontaktowe zapalenie skóry).

 • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 6 miesięcy

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Tersilat nie jest zalecany u dzieci poniżej 12 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik

Tersilat - Terbinafini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek terbinafiny

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Zakażenia grzybicze skóry. Drożdżakowe zakażenia skóry. Łupież pstry.

Dawkowanie:

Na skórę. Zanim zastosuje się krem należy dokładnie umyć i osuszyć skórę. Należy nanieść cienką warstwę kremu na zakażone miejsca na skórze i nieco wokół nich. Rozetrzeć delikatnie krem. Jeżeli krem nie jest przeznaczony do leczenia rąk, po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce. Czas trwania leczenia i częstość stosowania: grzybica stóp - raz dziennie przez tydzień, grzybica wywołana przez dermatofity (grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej) - raz dziennie przez tydzień, grzybicze zakażenia skóry (kandydoza skórna) - raz dziennie przez 1-2 tygodnie, łupież pstry -jeden do dwóch razy dziennie przez 2 tygodnie.   Uwaga! Lek Tersilat nie jest zalecany u dzieci poniżej 12 lat. Dane dotyczące stosowania leku u dzieci są ograniczone.

Możliwe skutki uboczne:

Na powierzchni, gdzie został nałożony krem, może wystąpić zaczerwienienie, wyprysk, świąd lub uczucie pieczenia. W rzadkich przypadkach reakcje alergiczne, takie jak świąd, wyprysk, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na terbinafinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Tersilat,   Gdy stosujesz inne leki. Brak danych świadczących o tym, że krem Tersilat wywiera negatywny wpływ na inne leki.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować kremu Tersilat w czasie ciąży lub gdy planowane jest zajście w ciążę. Nie należy stosować leku Tersilat w czasie karmienia piersią, gdyż terbinafina przenika do mleka ludzkiego.