Euthyrox N 200, tabletki, 200 mcg, 50 szt

Bezpłatna dostawa do apteki

Recepta: 11000000005170907672

Dane wystawiającego receptę: nazwa poradni lub praktyki lekarskiej, adres, telefon, REGON

Świadczeniobiorca

Pacjent

Imię Nazwisko adres
Oddział NFZ

PESEL

Uprawnienia

RP

Nazwa leku, dawka,
postać, ilość, sposób dawkowania
Odpłatność
Kod kreskowy

Data wystawienia

data wystawienia recepty

Dane i podpis lekarza

Imię Nazwisko, prawo wykonywania zawodu

Data realizacji "od dnia":

Lek refundowany, aby zobaczyć odpłatność prosimy o zaznaczenie właściwych pozycji na wirtualnej recepcie zgodnie z symbolami widniejącymi na recepcie wystawionej przez lekarza. Jeśli nie posiadasz uprawnień refundacyjnych kliknij tutaj


13.78
7.11

UWAGA! W polu "Uprawnienia" zaznaczono "pozostałe". Oznacza to, że cena zaprezentowana powyżej może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.

  • Producent:MERCK
  • Typ preparatu:na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Tak
  • Substancja czynnaLevothyroxinum natricum
  • Encyklopedia: Euthyrox N

UWAGA!
Aby odebrać we wskazanej aptece lek zamówiony na Portalu Dbam o Zdrowie MUSISZ zabrać ze sobą oryginalną receptę. Po jej weryfikacji prezez Farmaceutę zostanie Ci wydany zamawiany lek. Jeśli w polu "Uprawnienia" zaznaczono "Pozostałe", oznacza to, że cena zaprezentowana na stronie może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.Szczegółowy opis produktu

Euthyrox N - Levothyroxinum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa lewotyroksyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Hormonalne (bez hormonów płciowych)

Specjalności:

Endokrynologia

Działanie :

syntetyczny hormon tarczycy

Wskazania:

Lek stosuje się w przypadku braku lub niedoboru naturalnych hormonów tarczycy (w niedoczynności tarczycy, w niektórych postaciach guzów tarczycy, w stanach po operacyjnym usunięciu tarczycy, w zapaleniu tarczycy). Wspomagająco w nadczynności tarczycy, w celu zahamowania nadmiernego powiększenia tarczycy (jednocześnie z lekami przeciwtarczycowymi).

Dawkowanie:

Doustnie, rano, na czczo, co najmniej pół godziny przed śniadaniem, z niewielką ilością płynu. Dziecom tabletkę można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i tak powstałą zawiesinę (przygotowaną zawsze bezpośrednio przed podaniem) podaje się z niewielką, dodatkową ilością płynu. Dawkowanie ustala lekarz w zależności od wskazań. W przypadku niedoczynności tarczycy oraz po usunięciu wola lub tarczycy leczenie prowadzi się z reguły przez całe życie. Leczenia nie można przerywać samowolnie.

Możliwe skutki uboczne:

Lek jest na ogół dobrze tolerowany, objawy uboczne występują przy niewłaściwym dobraniu dawki i odpowiadają objawom nadczynności tarczycy. Podczas leczenia należy zwrócić uwagę na takie objawy jak: niepokój, zaburzenia snu, spadek wagi ciała, nadmierną potliwość, przyspieszenie czynności serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego, uczucie kołatania serca, bóle głowy, skłonność do biegunek, bóle w klatce piersiowej, wypadanie włosów. W przypadku cukrzycy mogą wystąpić zaburzenia poziomu cukru we krwi - należy często kontrolować poziom cukru i przeprowadzić ewentualną korektę leczenia. Wszystkie wymienione objawy powinny ustąpić po zmniejszeniu dawki. Nie ma danych, że lewotyroksyna upośledza zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz masz nadwrażliwość na sól sodową lewotyroksyny lub pozostałe składniki preparatu, nadciśnienie tętnicze, chore serce (np. jesteś po świeżo przebytym zawale). Gdy jednocześnie przyjmujesz leki przeciwcukrzycowe, leki przeciwzakrzepowe (Acenocoumarol, Sintrom), fenobarbital (Luminalum), fenytoinę (Phenytoinum). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią ewentualne leczenie hormonami tarczycy powinno być szczególnie konsekwentne. Kobieta powinna wówczas stosować lek ściśle według zaleceń lekarza prowadzącego.

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Euthyrox N 150, tabletki, 150 mcg, 100 szt

Sprawdź cenę
10.67 zł
19.51 zł

Refundowany

Euthyrox N 150, tabletki, 150 mcg, 50 szt

Sprawdź cenę
5.33 zł
10.89 zł

Refundowany

Euthyrox N 175, tabletki, 175 mcg, 50 szt

Sprawdź cenę
6.22 zł
12.77 zł

Refundowany

Euthyrox N 200, tabletki, 200 mcg, 50 szt

Sprawdź cenę
7.11 zł
13.78 zł

Refundowany

Euthyrox N 25, tabletki, 25 mcg, 100 szt

Sprawdź cenę
7.69 zł
8.23 zł

Refundowany

Euthyrox N 25, tabletki, 25 mcg, 50 szt

Sprawdź cenę
5.64 zł
5.64 zł

Refundowany

Euthyrox N 50, tabletki, 50 mcg, 100 szt

Sprawdź cenę
8.09 zł
12.00 zł

Refundowany

Euthyrox N 50, tabletki, 50 mcg, 50 szt

Sprawdź cenę
6.05 zł
6.59 zł

Refundowany

Euthyrox N 75, tabletki, 75 mcg, 100 szt

Sprawdź cenę
7.73 zł
13.61 zł

Refundowany

Euthyrox N 75, tabletki, 75 mcg, 50 szt

Sprawdź cenę
5.23 zł
7.63 zł

Refundowany