Akcesoria i obroże dla kotów

6 produktów info
Podsumowanie
6 produktów info

Akcesoria dla kotów to niezbędne elementy codziennej troski o dobrostan ukochanego pupila. To produkty, które wspomagają pielęgnację czworonoga i utrzymanie jego higieny, a także zabezpieczają przed kleszczami oraz innymi szkodliwymi pasożytami. Warto więc upewnić się, że pod ręką są odpowiednie akcesoria dla kota i w razie potrzeby uzupełnić zapasy.

Akcesoria dla kociąt i kotów – co wybrać?

Dobór kocich akcesoriów jest uzależniony od wieku, trybu życia, stanu zdrowia oraz potrzeb pupila. Dlatego ich gama jest bardzo szeroka. Warto zwrócić uwagę np. na:

  • zestawy do karmienia kociąt – są konieczne, jeżeli matka nie jest w stanie wykarmić swojego potomstwa; specjalna butelka i smoczki ułatwią skuteczne podanie pokarmu i na odchowanie pupila;
  • szczoteczki do zębów dla kotów – korzystanie z nich jest istotnym elementem dbania o higienę zwierzaka; akcesoria są odpowiednio wyprofilowane i mają rozmiary adekwatne do wielkości kociego pyszczka; należy je stosować wraz z pastą do zębów dla zwierzaka;
  • zestawy do usuwania kleszczy – te pasożyty bardzo często atakują koty wychodzące, a jednocześnie są nośnikami groźnych chorób; dlatego należy ich się szybko i bezpiecznie pozbyć ze skóry zwierzaka; w zestawach znajdują się specjalne szczypce, które pozwalają usunąć kleszcze w całości.

Właściciele zwierząt mogą się też wyposażyć w otoskop weterynaryjny – po to, aby móc samodzielnie wstępnie ocenić stan przewodów słuchowych zwierzęcia.

Obroża dla kota – więcej niż ozdoba

Poza tradycyjnymi obrożami dla kotów warto zwrócić uwagę na modele funkcjonalne. Są wykonane z miękkiego tworzywa i wyposażone w mechanizm bezpieczeństwa – tak, by zwierzę mogło wysunąć głowę spod paska, jeżeli obroża zakleszczy się o jakiś sprzęt.

Dostępne są różne modele takich kocich akcesoriów. To np.:

  • obroża uspokajająca dla kota, nazywana też obrożą antystresową – jest nasączona walerianą oraz lawendą, które wspierają kojenie nerwów i przeciwdziałanie natrętnemu drapaniu czy znaczeniu terenu w sytuacjach budzących napięcie w zwierzaku; takie produkty mogą być również nasączone specjalnie dobranymi feromonami;
  • obroża na pchły dla kota – jest wzbogacona naturalnymi olejkami eterycznymi, których woń odstrasza szkodniki; na podobnej zasadzie działa obroża dla kotów przeciw kleszczom.

Obroże działają długofalowo – najczęściej zawarte w nich substancje są wydzielane przez kilka miesięcy. Są to więc bardzo ekonomiczne akcesoria dla kotów.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij