Szczoteczki soniczne i elektryczne

120 produktów info
Podsumowanie
120 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Szczoteczki soniczne i elektryczne

Elektryczne i soniczne szczoteczki do zębów to akcesoria, które pozwalają utrzymać wysoki poziom higieny jamy ustnej. Sprawdzają się przy codziennym myciu zębów, zapewniając wysoką precyzję usuwania zanieczyszczeń. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się wymianę modelu manualnego na elektryczny.

Szczoteczka elektryczna i szczoteczka soniczna – jaka jest różnica?

W technicznym ujęciu każda szczoteczka soniczna jest szczoteczką elektryczną. To dlatego, że ma wbudowany napęd, który wprowadza ją w ruch i zapewnia chociażby możliwość mierzenia czasu szczotkowania. Należy jednak wiedzieć, że szczoteczka elektryczna i szczoteczka soniczna nie są tym samymi przedmiotami.

Szczoteczka elektryczna to termin, który odnosi się do szczoteczek rotacyjnych. Mają one charakterystyczne okrągłe i niewielkie główki, wykonującą ruch rotacyjno-oscylacyjny, standardowo z prędkością 7–10 tys. obr./min.

Szczoteczka soniczna to nowszy typ akcesorium elektrycznego, którego działanie bazuje na emisji fal dźwiękowych. Wywołane przez nie wibracje, o częstotliwości dochodzącej nawet do 96 tys. drgań/min., wytwarzają mikrobąbelki, które docierając wgłąb przestrzeni międzyzębowych, zwiększają dokładność usuwania płytki nazębnej.

Jaka szczoteczka elektryczna: rotacyjna czy soniczna?

Oba typy szczoteczek elektrycznych mają swoje zalety.  

Klasyczna szczoteczka elektryczna „wykonuje całą pracę” – należy ją tylko przyłożyć na kilka sekund do każdego zęba, a głowica porusza się w sposób, który pozwala na eliminację zanieczyszczeń. Może być jednak nieodpowiednia dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Wymaga także zmiany sposobu mycia zębów – nie wykonuje się nią charakterystycznych ruchów wymiatających.

Szczoteczka soniczna pracuje jak manualna, szczotkuje się nią zęby w „normalny sposób”. Jest także delikatniejsza dla zębów i dziąseł niż rotacyjna oraz odpowiednia dla osób z aparatami ortodontycznymi. Najczęściej jednak jest nieco droższa niż elektryczna.

Oba typy szczoteczek elektrycznych występują w wersjach dla dorosłych i dzieci oraz mają wymienne końcówki o różnorodnych właściwościach.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów szczoteczką soniczną przypomina to z wykorzystaniem szczoteczki manualnej, chociaż ruchy należy wykonywać delikatniej i z mniejszym naciskiem. Należy nałożyć na nią odrobinę pasty do zębów, a następnie ustawić pod kątem 45° w stosunku do ich powierzchni. Później wystarczy uruchomić urządzenie i poruszać nim po łuku zębowym, bez dociskania do płytki zębów. Optymalny czas mycia zębów to ok. 2 minuty.

Należy pamiętać, że szczoteczki soniczne do zębów, jak również te rotacyjne wymagają regularnej wymiany końcówek czyszczących. Jest to konieczne co najmniej raz na 3 miesiące.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij